içinde

2024 Merkür Retrosu Tarihleri (Seni Nasıl Etkileyecek?)

Merkür Retrosu

Genel olarak astroloji meraklıları, Merkür retrosunun bir talihsizlik ve kaos döngüsünü tetiklendiğine inanıyor. Peki, Merkür retrosu aslında ne anlama geliyor? 2024 yılında hangi tarihlerde merkür retrosu olacak? Bu sizi nasıl etkileyecek? Bu soruların cevabı ve diğer tüm detaylar için okumaya devam edin!

Merkür Retrosu Nedir?

Merkür Retrosu Nedir?

Retronun hangi tarihlerde olacağına ve etkilerine bakmadan önce, onun ne anlama geldiğini söyleyelim. Yılda birkaç kez Merkür gezegeni gökyüzünde geriye doğru gidiyormuş gibi görünür. Merkür’ün geri gitmesi optik bir yanılsamadır; Merkür bizim Dünya’daki görüşümüze göre geriye doğru hareket ediyormuş gibi görünür. Bu dönemleri Merkür’ün görünürde geri harekette olduğu veya basitçe “Merkürün geride” olduğu dönemler olarak adlandırıyoruz.

Astrolojiyle uğraşanlar için bu zamanlar genel olarak kafa karışıklığı, huzursuzluk, kaos durumları ve hayal kırıklığıyla ilişkilendirilir. Son anda göndermekten vazgeçilen aşk mesajları, e-posta hataları veya iptal edilmek zorunda kalınan seyahatler gibi olaylar bu dönemde olabilir! Bunların yanı sıra merkür gezegeninin geriye doğru hareket ettiği anlar, geçmiş üzerine düşünmek için mükemmel zamanlardır. Bu dönemlerde sezgilerin yüksek olduğu söylenir. Mucizevi tesadüfler de yine bu dönemde olabilir.

Merkür Güneş’e en yakın gezegendir ve Ay’dan biraz daha büyüktür. Aynı zamanda güneş sistemimizdeki en hızlı gezegendir. Bu, yılda yaklaşık üç ila dört kez geri harekette olduğu ve her seferinde yaklaşık üç hafta sürdüğü anlamına gelir.

2024 Merkür Retrosu Ne Zaman Olacak?

2024 Merkür Retrosu Ne Zaman

2024’te dört kez Merkür gerilemesi olacak. Bunların ikisini yaşadık, kalan ikisi de yılın ikinci yarısında gerçekleşecek. Bu tarihler şu şekilde:

 • 13 Aralık 13 – 1 Ocak 2024: Yeni yıla retro ile girdik! Teknik olarak bu, 2023’te başlayıp 2024’ün başında sona erdiği göz önüne alındığında yalnızca bir günlük gerileme sayılır.
 • 1 Nisan – 24 Nisan: Merkür Koç burcunda geri hareketine girdi ve bu, ileride sorunlarla karşılaşmamak için herhangi bir büyük karar vermeden önce eylemlerinizi dikkatlice düşünmek için uygun bir zamandır. Gerileme öncesi gölge 18 Mart’ta çok daha erken başlıyor ve gerileme sonrası gölge dönemi nihayet 13 Mayıs’ta sona eriyor.
 • 4 Ağustos – 27 Ağustos: Ağustos ayında Merkür, toprak burcu Başak’ta geri harekette olacak ve 14 Ağustos’tan sonra ateş burcu olan Aslan burcuna geçecek. Bu, aşk ilişkilerinize özellikle dikkat etmeniz ve yanlış anlaşılmaları önlemek için elinizden geleni yapmanız gereken bir dönem. Gerileme öncesi gölge dönemi16 Temmuz’da başlarken, 11 Eylül’de bitecek.
 • 25 Kasım – 15 Aralık: 2024 yılının son geri hareketi Yay burcunda olacak. Tatil dönemine denk geldiğimiz bu safhada, planlarınızı tekrar kontrol etmek, seyahat etmek için biraz beklemek ve gereksiz anlaşmazlıklardan kaçınmanız gereken bir dönem olacak. Gerileme öncesi gölge 7 Kasım’da başlıyor ve Merkür 2 Ocak’ta gölgeden ayrılıyor.

Genel olarak 2024 Merkür retrosu tarihleri şu şekilde:

 • 13 Aralık 2023 – 1 Ocak 2024
 • 1 Nisan – 24 Nisan
 • 4 Ağustos – 27 Ağustos
 • 25 Kasım – 15 Aralık

Merkür Retrosunda Neler Yapılmaz?

Merkür Retrosunda Neler Yapılmaz?

Merkür gezegeni her türlü iletişimi (dinleme, yazma, okuma, konuşma vb.) ve ayrıca müzakereler ve sözleşmeler gibi iletişimle yakından ilgili faaliyetleri yönetir. Aynı zamanda seyahati, otomobilleri, nakliyeyi ve postayı da yönetir.

Bu nedenle, Merkür geri giderken esnek, sabırlı ve anlayışlı kalmaya çalışın. Seyahat etmek için aceleci davranmayın ve emin olmadığınız yeni sözleşmeler imzalamaktan kaçının. Seyahate çıkmadan önce e-posta yanıtlarınızı bir kez daha kontrol edin ve rezervasyonlarınızı kontrol edin. Karar vermeden önce projeleri ve planları gözden geçirmek için zaman ayırın.

Hayatınızı durduramazsınız, ancak ileriyi planlayın. Daima yedek planlarınız olsun ve insanların size karşı yanlış davranmalarına hazırlıklı olun.

Düşünmek İçin Bir Dakika Ayırın

Bazıları hayatlarında meydana gelen tüm kaos için Merkür’ün gerilemesini suçluyor. Ancak bu, arkanıza yaslanıp enerjinizi neye harcadığınızı gözden geçirmek için iyi bir zamandır.

Örneğin, eğer aileniz sizin için önemliyse, onlara yeterince enerji mi harcıyorsunuz yoksa kariyeriniz veya hobiniz gibi diğer alanlara aşırı mı odaklanıyorsunuz? Hayatınızın farklı alanları arasındaki dengeyi kaybetmek onların acı çekmesine neden olabilir. Bu nedenle aralarındaki bağlantıların farkında olmak – özellikle de Merkür gerilemesi sırasında – bu dengeyi korumanıza veya en azından daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Düşünmek için bir dakikanızı ayırın. Merkür’ün gerilemesi, bir adım geri atmak ve kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı yeniden analiz etmek için mükemmel bir zaman olabilir. Ancak gerileme sona erene kadar ciddi değişiklikler yapmaktan kaçının.

Merkür Retrosu Etkileri Nelerdir?

İnsanların Merkür gerilemesi gerçekleştiğinde neden korktuklarını hiç merak ettiyseniz, bunun nedeni Merkür’ün iletişimi etkileyen gezegen olmasıdır. Genellikle geri hareketin astrolojik dünya için olumsuz alt tonları ifade ettiği düşünülür.

Bu, e-postaların kaybolmasından seyahat kesintilerine kadar her şeye yol açabilir. Bununla birlikte merkür retrosu etkileri genel olarak şunlardır:

 • Arkadaşlıklarda değişiklikler veya anlaşmazlıklar
 • Yanlış iletişim ve genel yanlış anlamalar
 • Zihin bulanıklığı, kaygı bozukluğu ve baş ağrıları
 • İş ve kişisel projelerle ilgili belirsizlik

Merkür Gerilemesinin İlişkinize Zarar Vermesini Nasıl Önleyebilirsiniz?

Gerileme sırasında kendinizi daha fazla tartışma ve ilişki kaygısı yaşarken bulursanız, nasıl iletişim kurduğunuza daha çok dikkat etmenizde fayda var.

Pochotna, “Merkür hareketleri sizin kontrolünüz dışında, ancak söyledikleriniz ve yaptıklarınız değil” diyor. “Eğer sakinliğinizi koruyabilir ve birkaç hafta boyunca yüzleşmekten kaçınabilirseniz, ilişkinizin kontrolden çıkmasını durdurmak tamamen mümkündür. ”

 • Anlayış gösterin: Yanlış iletişim kesindir, bu nedenle bir tartışmanın hararetinde söylenen hiçbir şeyi göründüğü gibi kabul etmeyin. Bir sinire çarpsalar bile, bırak kaymasına izin ver.
 • Tepki vermeyin, açıklığa kavuşturun: Boğazlarına inmeden önce gerçekte ne demek istediklerini sorun. Yanlış anlama ihtimaliniz var, bu yüzden aşırı tepki vermemeye çalışın.
 • Aktif olarak dinleyin: Partneriniz konuştuğunda tüm dikkatinizi ona verin. Eğer sürekli sözünü kesiyorsanız ya da sadece yarım dinliyorsanız, belaya davetiye çıkarıyorsunuz demektir.
 • Dikkatli konuşun: Ne düşündüğünüzü söylemeyin ve iyi karşılanacağını umun. Olmayacak. Kelimelerinizi akıllıca seçin ve empati kurmaya çalışın… gerçekten öyle hissetmiyor olsanız bile.
 • Beden dilinizi kontrol edin: Yüz ifadeleri gibi sözsüz eylemler binlerce kelimeyi ifade eder, bu nedenle göz devirmelerinizi görüş alanınızdan uzakta olduğunuz zamana saklayın.
 • Sakinleşin ve konuşun: Eğer işler kızışırsa geri çekilin. Tartışmak sizi hiçbir yere götürmez, bu yüzden ikiniz de sakinleştiğinizde konuyu konuşmak için zaman ayırın.
 • Biraz mola verin: Ortağımızın tepkisini göremediğimiz zaman, metni fazla abartmak çok daha kolaydır. Bir tartışma bekleyemiyorsa, en azından bunu yüz yüze yapın.

Merkür Retrosu Hangi Burçları Etkiler?

Merkür Retrosu Hangi Burçları Etkiler?

Merkür retrosu hemen hemen her burcu etkiliyor. Retronun genel olarak burçlar üzerindeki etkileri şu şekilde olacak:

Koç

Retro, iç dünyanızı sorgulamanıza, fikirlerinizden şüphe etmenize ve kendinizi ifade etmekte zorluk çekmenize neden olabilir. Mesajlarınız yanlış yorumlandığında, elinizdeki teknolojik aletleriniz bozulduğunda şaşırmayın. Bu da genel algılar üzerinde düzensiz ve güvenilmez olduğunuz etkisi yaratabilir. Yakın zamanda başlattığınız plan ve projeleri gözden geçirmek için zaman ayırın. Gerekirse küçük planlamalar yapın. Kamusal kişiliğinize dikkat edin.

Boğa

Merkür gerilemesi sizde belirsizlik ve kaybolma hissi yaratabilir. Bu nedenle retro dönemi sizin için zor olabilir. Bastırılmış duygular nedeniyle geçmişteki acılar, beklenmedik anlarda aniden ortaya çıkabilir. Şimdi ani ve sert kararlar almayın. Bu, bilinçaltınızı ve yüksek benliğinizi keşfetmek için kullanabileceğiniz güçlü bir zaman. Bağımlılık yaratan kalıpları veya kendinizi sabote eden davranışları reddediyorsanız, korkularınızla yüzleşmek zorunda kalacaksınız.

İkizler

Grup projelerinde, ekip işbirliklerinde veya sadece farklı görüşte olmayan, aynı zamanda farklı düşüncelere sahip insanlarla güçlerinizi birleştirmede bazı zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Çok parlak görünen hedefler ve hayaller, geçici olarak soluk bir tabloya dönüşebilir. Bu gerileme, kimin sizin değerlerinizle ve planlarınızla gerçekten uyumlu olduğunu görmek için arkadaşlarınızı, müttefiklerinizi ve sosyal destek ağlarınızı yavaşlatmanızı, durdurmanızı veya değerlendirmenizi gerektirebilir. Daha fazla netliğe ulaşana kadar büyük ölçekli bir hedefi yeniden düşünmeniz gerekecek.

Yengeç

Dikkatli olmazsanız, liderlerle yanlış iletişim, teknoloji arızaları, zamanlama sorunları veya diğer aksaklıklar gibi itibarınıza zarar verebilecek sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Hayalini kurduğunuz bir iş teklifi aksayabilir ya da planlarınız gecikebilir. Şimdilik büyük profesyonel adımlar atmayı erteleyin. Portföyünüzü güncelleyin ve eski bir patronunuzla, iş arkadaşınızla veya akıl hocanızla yeniden bağlantı kurun. Liderlik tarzınızı gözden geçirin.

Aslan

Farklı kültürlerden insanlarla iletişimsizlik, seyahat gecikmeleri veya aksilikler, hukuki konularda veya akademik hedeflerde zorluk gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu zamanı, eğitim materyallerini düzenlemek, gözden geçirmek veya yeniden okumak, hukuki konuları araştırmak, dünya hakkındaki bilginizi derinleştirmek veya mentorlarla veya yabancı yerlerde kalanlarla bağlantı kurmak için harcayabilirsiniz.

Başak

Bu gerilemede, ilişkilerinizde güven eksikliklerine, mali sorunlara veya kıskançlık krizlerine hazırlıklı olmalısınız. İnsanların bilmesini gerçekten istemediğiniz şeyler açığa çıkabilir. Ortak hesaplar ve yatırımlar bazı rahatsız edici sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Bu dönemde miras, vergi ve borç konularından uzak durun. Retro sizin için, iç dünyanıza yolculuk yapmak, okült çalışmalar yapmak, bağımlılıkların üstesinden gelmek ve dönüşümsel şifa çalışmaları yapmak için iyi bir zaman.

Terazi

Bu gerileme, en yakın kişisel veya profesyonel ortaklıklarınızda bazı zor anlara, yanlış iletişimlere veya belirsizliklere neden olabilir. Açık ve sık iletişim kurmak, çatışmaların azaltılmasına yardımcı olacağı için bir zorunluluk olacaktır. Anlaşmalar veya sözleşmeler gecikebilir veya revize edilmesi gerekebilir. Tüm taraflar aynı fikirde oluncaya kadar anlaşmaları durdurun. Eski bir aşk ya da eski bir iş ortağı, bu dönemde barışmak için aniden yeniden ortaya çıkabilir.

Akrep

Programlarınız bu dönemde bozulabilir. Bunun yanı sıra üretkenliği engelleyen teknik sorunlara veya meslektaşlarınız ve personelinizle yanlış anlamalara yol açabilecek zorluklara hazır olun. Bu dönemde herhangi bir yeni sağlık rejimine, diyet veya egzersiz planına başlamayın. Yeni bir ilaca veya tıbbi tedaviye başlamanız gerekiyorsa bunu 25 Nisan’a kadar ertelemeye çalışın. Günlük rutinlerinizi yeniden tasarlayın. Kişisel bakımınıza daha fazla zaman ayırmak için bu gerilemeden yararlanın.

Yay

Yaratıcılıkta bir tıkanıklık yaşayabilir veya yeni başladığınız bir projeye sıfırdan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Hobiler geçici olarak ivmesini kaybedebilir. Gerilemeden hemen önce yeni bir ilişkiye başlayanlar, eşsiz beklentiler veya kimya ile uğraşmak zorunda kalacaklar. Eğer bir ilişkiniz varsa, mevcut aşkınız tutkusunu kaybedebilir ve biraz daha fazla çaba harcamanız gerekebilir. Bu dönemde kimseye büyük sözler vermeyin.

Oğlak

Gayrimenkul işlemlerini, taşınmaları veya tadilatları tüm detaylar netleşene kadar iptal edebilir veya erteleyebilirsiniz. Geçmişte yaşanan duygusal travmalarınız ya da aile sorunları, akrabaların ya da çocukluk arkadaşlarının geri dönmesiyle yeniden alevlenebilir. Evinizin içinde ve çevresinde büyük değişiklikler yapmayın. Bu, çocukluk dönemi travmaları üzerinde güçlü bir şekilde düşünmenin, evi temizlemenin ve aile üyeleriyle daha sağlıklı ilişkiler kurmanın zamanıdır.

Kova

Araba ya da elektronik eşya gibi pahalı eşyaları şimdi satın almayın. Gerileme tamamlandıktan sonra sözleşmelerin ve anlaşmaların yeniden gözden geçirilmesi veya yeniden müzakere edilmesi gerekebilir. Bu, muhtemelen düşünce süreçlerinizi, entelektüel girişimlerinizi nasıl sürdüreceğinizi, nasıl iletişim kurduğunuzu ve öğrenme yaklaşımınızı yeniden düşüneceğiniz zaman.

Balık

Gerileme devam ederken araba satın almak veya yeni bir gelir kaynağı başlatmak gibi yeni bir şeye başlamayın. Kendinizi organize etmek için bütçenize, gelirinize ve mülklerinize bakın. Yeteneklerinizin gücünü, özgüveninizi ve maddi refahınızı düşünün. Eski bir iş, ek uğraş veya gelir kaynağı yeniden ortaya çıkıp hayatınızı alt üst edebilir. Parayla olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmek ve hayatta gerçekten neye değer verdiğinizi keşfetmek için bu gerileme dönemini kullanın.

Burçlarla ilgili detaylı bilgiler ve daha fazlası için ”Astroloji” sayfamızı ziyaret edin.

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

Güven Testi

İnsanlara Ne Kadar Güven Veriyorsun? Güven Testi

Gerçek Aşk Testi

Gerçek Aşk Testi ile Onun Gerçek Aşkın Olup Olmadığını Öğren!