içinde

Buzda Eğlencenin Kalbi: Zeytinburnu Buz Adası

Zeytinburnu Buz Adası

Patenlerinizi giyin! Nereye mi gidiyoruz? Zeytinburnu Buz Adası’na!

Çocuk veya yetişkin demeden hemen hemen her yaştan insanın keyif alacağı bir buz pisti olan Buz Adası’nda, son derece modern, temiz ve bakımlı bir ortam hazırlamışlar. Bu tesiste 2 adet buz pisti var. Aynı zamanda 1 tanesinde amatörler için buz pateni hizmeti veriliyor.

Hafta sonu etkinliği arayan İstanbullular için eşsiz bir alternatif!

Buz Adası pistlerinin ikisi de 1800 m2 olimpik ölçülere sahip. Yani pist, oldukça büyük. Bununla birlikte her bir pisti aynı anda toplam 100’er kişi kullanabiliyor. 2 bin 400 kişilik tribünü bulunan ana sahada ulusal ve uluslararası spor müsabakaları, gösteri veya etkinlikler yapılıyor.

Alt pist aynı anda serbest buz pateni ve antrenmanlar için de kullanılıyor.

Uygun Fiyata Çılgınca Eğlenebileceğiniz Bir Alternatif

Zeytinburnu Buz Adası

Zeytinburnu Buz Adası’nın alt ve üst katta bulunan olimpik pistlerinde serbest seanslara katılabilirsiniz. Burada özel eğitimler de veriliyor. Yani, çocuğunuz veya varsa yeğeniniz adına iyi bir hobi edinmek için bence çok doğru bir adres! 7 yaş üzerinde tüm ziyaretçiler tesisten faydalanabilir. Aynı zamanda kurs ve eğitimlerden de 5-7 yaş arası çocuklar yararlanabiliyor.

Biletinizi aldıktan sonra kaymaya başladığınızda, bembeyaz sert zeminin üzerinde zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Seanslar genellikle 40 dakika boyunca sürüyor. Yani burada 40 dakika boyunca buzun keyfini çıkarabilirsiniz. Üstelik bu aktivite için sadece 75 TL ödemeniz yeter! Yediğimiz içtiğimiz şeylerden tutun, giydiğimiz kıyafetlere ve oturduğumuz kafelere kadar her şeyin çok pahalı olduğu şu günlerde, bu fiyat bana çok uygun geldi.

En azından 100 TL’nin üzerinde olduğunu tahmin ediyordum bileti almadan önce ama aldıktan sonra baya şaşırdım. Eğer öğrenciyseniz, bilet fiyatı 50 TL oluyor. Çok iyi değil mi? Gerçi eski fiyatlarına göre burası da kendi özelinde artmış. Eskiden 40 dakikalık seans, 25 TL’ymiş. Neyse, sonuç olarak bugün de çok pahalı değil. Mevcut diğer aktivitelerin fiyatları göz önüne alınırsa, burası baya iyi!

Oraya giderken yanınızda paten veya herhangi bir malzeme götürmenize gerek yok. Paten, dizlik ve kask ihtiyaçları tesis tarafından ücretsiz bir şekilde karşılanıyor.

Zeytirburnu Buz Adası: İçinde Hangi Aktiviteler Var?

Tesiste 2 adet buz pisti var. Aynı zamanda 1 tanesinde amatörler için buz pateni hizmeti veriliyor. Üst katta ise buz hokeyi oynanıyor. Çocuklar için özel kurs ve eğitimler veriliyor. Eğer buzda kaymak konusunda tecrübeniz yoksa, Buz Adası’nda tecrübeli eğitmenler var. Onlar patene yeni başlayanlara yardımcı oluyor. Ayrıca pistin kenarlarında tutunma yerleri olduğu için düşme olasılığınız oldukça az.

Cüzdan, telefon vb. kıymetli eşyalar için kilitli emanet dolapları var. Bu tür özel eşyalarınızı orada saklı tutabiliyorsunuz.

Bunların yanı sıra tesiste aksilik yaşanmaması adına bütün önlemler alınıyor. Sağlık personelleri seans saatleri boyunca hazır bekliyorlar. Gerekli durumlarda kullanmak için yeterli ekipmanları da varmış. Buz pistinde paten giymeyi önleyen bazı ortopedik rahatsızlıklar, gebelik, kalp rahatsızlıkları ve ciddi solunum rahatsızlıklarınız varsa bu durum kaymanıza engel olabilir. O nedenle dikkatli olmanızı öneriyorum. Hatta bu tür rahatsızlıklarınız varsa mutlaka bu aktiviteyi yapmadan önce doktorunuza danışın.

Zeytinburnu Buz Adası’na Nasıl Giderim?

Zeytinburnu Buz Adası

Buz adasına ulaşım oldukça basit. Burası E-5 kara yoluna, metro, marmaray, tramvay, metrobüs ve otobüs duraklarına çok yakın bir konumda. Özel aracınızla gitmek isterseniz de yolculuk çok uzun sürmeyecek. Gayet rahat ulaşılabilir bir konumu var.

Metrodan inince millet bahçesinin kenarında kalıyor. Buraya yürüyerek 5 dakikadan daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Zeytinburnu’nda indiğinizde otobüs ve minibüsler var ikisi de önünden geçiyor. Bunlarla rahatlıkla gidebilirsiniz. Herhangi bir 93 İETT otobüsüne binerseniz 1 durak sonra inebilirsiniz. Veya bunu yapmak yerine tesis çok yakın olduğu için yürüyerek de gidilebilirsiniz.

Zeytinburnu Buz Pisti Seansları

Buz Adası pistleri her mevsim 09:00 – 22:00 saatlerinde hizmet veriyor. Gün içinde serbest seans saatleri farklılık gösterdiği için kontrol etmeniz gerekiyor. Güncel seans bilgilerine Zeytinburnu Buz Adası web sitesinden ulaşabilirsiniz. Bunun yerine Biletix’ten ve telefon ile arayarak da bilet alabilirsiniz.

Yoğunluk durumuna göre her iki buz pistinde de serbest seanslar sıklıkla oluyor. Alanda sıcaklık ise yaklaşık 12°C. Pistlerin ısı derecelerinin korunması ve bozulmaması adına belirlenen ısı aralığında kalmaları zorunlu olduğu için havalandırma konusunda gerekli önlemler alınmış. Bu sebeple tesise kalın giysiler ile gitmenizi tavsiye ederim. Buz Adası’nda alt pist ise günün her saatinde açık oluyor.

Buz pistinde siz de seansa katılıp paten giyecekseniz çocuklarınızın yanında durma imkânınız var. Eğer seansa katılmayacaksanız çocuğun dikkatinin dağılmaması ve pist giriş çıkışlarının sirkülasyonunu etkilememek adına pist dışında durmanız daha iyi olur. Seans süresince çocuklarınızın yanında durmak zorunda olmazsınız çünkü yanlarında eğitmenleri olacaktır.

Çocuğunuz derste veya serbest seansta iken tribün ya da kafeteryada bekleyebilirsiniz. Ya da bunun yerine pisti seyredebilirsiniz. Gözlemlerime göre çocuklar, tecrübeli eğitmenlerin gözetiminde sorunsuz bir şekilde seanslarını tamamlıyorlar. Saat 18.00’dan önce öğrencilere ders verildiği için serbest seans 18.00’dan sonra başlıyor. Bitiş zamanı ise akşam 21:00’dir.

Buz Pistinde hafta içi 17:00-22:00, hafta sonu ise 10:00-22:00 saatleri arasında halk seansları var. Bu seanslara rezervasyon yaptırmadan katılım sağlayabilirsiniz.

Eğlenceli bir test, ilginizi çekebilir: ”Oyunculuk Yeteneğin Var Mı?

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Zuhal Özdemir tarafından yazıldı

Önder Özgenc

Karikatürist Önder Özgenç ile Röportaj!

SantaCon Kutlaması

Santacon: New York’tan Renkli Görüntüler