içinde

The Ordinary: Adeta Roma’da Gibi!

The Ordinary

Bomonti’ye en son ne zaman gittiniz? Son zamanların en sık ziyaret edilen semtlerinden biri olduğunu biliyoruz. Peki, orada açılan yeni mekanlardan haberiniz var mı? Mesela, The Ordinary?

Capsul ekibi, hafta sonu keşiflerine çıkarken bir soluk almak için durakladık. O esnada şans eseri girdiğimiz bu mekan, bize adeta şöyle bir İtalya’ya gidip gelmişiz gibi hissettirdi. Burası Now Bomonti’nin hemen bahçe katında. Menüsünde en popüler İtalyan lezzetleri yer alıyor.

Yemekler Gözlerinizin Önünde Hazırlanıyor

the ordinary adeta roma da gibi blog

Açık bir mutfakları var. Bu nedenle siparişini verdiğiniz yemeği kimin, hangi şartlarda hazırladığını apaçık görebiliyorsunuz. Sanki şef, evinizin mutfağına gelmiş de orada çalışıyor gibi. Bu da çok samimi bir hava yaratıyor. Mekanın atmosferi ise şahane. Kullanılan renkler, duvarlardaki tablolar… Her biri İtalya’ya özgü simgeler barındırıyor. Roma’daki o salaş, samimi, loş ortamları Bomonti’de bulmak hiç zor değil.

İlgi Oldukça Yoğun

The Ordinary

Burası açıldığı günden beri uğrak bir lezzet durağı olmaktan kaçamamış. Mekanın sahibiyle biraz konuşunca, burada yemek yiyen insanların tekrar tekrar gelmekten hiç çekinmediklerini öğrendik. Aurası bile yetiyor diyenler de varmış. Menüde, Marine Sardalya, Parmesanlı Carpaccio, enginar, kabak, pecorino, limon ve confit sarımsaktan oluşan Enginar Salatası, Bolonya Usulü Ragu, Pizza Bianco al Tartufo e Funghi ve Proscuitto Crudo gibi şahane yemekler var.

En İyi Trüf mantarı burada olabilir

The Ordinary

Ekibimizden birkaç kişi, trüf mantarlı pizza söyledi. Her birimiz biraz tattık. Vee ortak karar; yediğimiz en iyi trüf mantarlı pizza olabilir. Porsiyonlar ise gayet normal. Peki, makarnalar? Tamam, bu konuda konuşmama kararı aldık. Çünkü merakınızı o tadarak gidermenizi istiyoruz. Ama çok sık giderseniz, kilo alabilirsiniz. Bunu da söylemeden geçmeyelim.

Sonuç olarak, tatlılarla birlikte buradan inanılmaz derecede tatmin olmuş ve mutlu ayrıldığımız söyleyelim. Çünkü, bir mekana girip yediğiniz her şeyden memnun kalmanız pek rastlanabilir bir şey değil. Bu nedenle The Ordinary, tüm beklentilerimizi fazlasıyla karşılayan bir yer!

The Ordinary Instagram Sayfası: Resmi Hesap

Not: Capsul Tavsiyesidir!

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

ruhun hangi kulture ait testi

Ruhun Hangi Kültüre Ait?

Plaj Çantası

Plaj Çantası İçinde Olması Gerekenler