içinde

Disney+ Türkiye: İçinde Neler Var?

Star Wars

Hazır mıyız? Disney+ Türkiye ne zaman gelecek sorusunu soranlar ve Disney meraklıları için eğlence dolu bir dönem başladı. Uzun zamandır her yerde reklamlarını gördüğümüz ve en popüler ve başarılı ünlülerin neredeyse hepsinin reklam yüzü olduğu Disney+ türkiye zengin içerikleriyle artık yayında! Peki, içinde neler var?

Disney+ Türkiye içerikleri

İnternet arama motorlarına son zamanlarda en çok yazılan soruların ne olduğunu biliyor musunuz? Biz hemen söyleyelim: ‘disney plus türkiye ne zaman gelecek’, ‘disney türkiyeye ne zaman gelecek’, ‘disney+ türkiyeye ne zaman gelecek’ ve ‘disney plus türkiye de var mı’.

Belki bunları okurken çok saçma veya komik buldunuz. Ama evet, bu gerçek. Son zamanlarda internet kullanıcıları en çok bu platform ile ilgili bu soruları aratmış. Ve soruların hepsi aynı. Biz de bunu fark edince, madem meraklısı çok o halde yazalım dedik! Peki, yaptığı etkileyici reklamlar ve harcanan milyarlarca dolarlık pazarlama maliyetinden sonra sizce disney plus tr, içeriğinde nelere yer vermiştir? Pixar, Marvel ve dahası…

Moon Knight | 2022

Geçtiğimiz Mart ayında yayına giren Marvel dizisi Moon Knight’ın başrol oyuncusu Oscar Isaac. Hediyelik eşya dükkanında çalışan uysal karakterli Steven Grant’ın hikayesini konu alıyor. Grant, filmde paralı asker Marc Spector ile aynı bedeni paylaşıyor. Aynı zamanda bu karakter çoklu kişilik bozukluğuna sahip. Savaşı ise hem kendisi hem de dünya ile…

Jeff Goldblum’un Dünyası | 2019

Bu bir belgesel serisi. Jeff Goldblum her bölümde farklı bir konuyu ele alıyor. Bunlar genel olarak spor ayakkabılar, dövme kültürü, oyun dünyası ve benzeri konuları içeriyor. Aynı zamanda belgeselde bilim ve tarih ekseninde ilgi çekici bilgiler de veriliyor. Çok eğlenceli bir akışının olduğunu söylememiz gerekir. Özetle belgeselde, gündelik yaşamımızda dikkatimizi çekmeyen konuların o kadar da hafife alınmaması gerektiği anlatılmaya çalışılıyor.

Obi-Wan Kenobi | 2022

Hayranlarının çok iyi tanıdığı Star Wars karakteri Obi-Wan Kenobi, saklandığı yerden ortaya çıkıyor. Çünkü imparatorluk yeni bir tehditle karşı karşıyadır. Serinin hayranlarının, Kenobi’nin eski öğrencisi Darth Vader ile yüzleşmesini heyecanla ve büyük bir zevkle izleyeceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu platformda orijinal Star Wars filmlerine ek olarak onlarca özel içerik mevcut.

Once Upon A Time | 2011

Çok iyi bildiğiniz peri masallarının kahramanlarının günümüze ışınlandığını düşünün. Ancak farklı olan bir nokta var. Kahramanların hiçbiri aslında kim olduğunun farkında değil. Bunun nedeni ise Kraliçe bilmediğimiz bir sebepten dolayı hepsinin anılarını silmiş. Fantastik bir tür olan dizi, baya bir sürükleyici.

Kaçış | 2022

Disney+’in ilk yerli yapımı Kaçış.  Engin Akyürek ise başrolde. Bir savaş fotoğrafçısını canlandırıyor. Bir Ezidi köyünde araştırma yapmak üzere Türkiye sınırının ötesine geçiyorlar. Ancak o süreç içinde köye bir baskın yapılıyor. Arkadaşları ise terörist grubun eline düşüyor. Buradan sonra, karakterin terörist grubun arasına sızarak arkadaşlarını kurtarma çabasını izliyoruz.

Loki | 2021

Bu dizi Marvel yapımı. Avengers: End Game filminin devamı niteliğinde. Filmin sonunda Tesseract’ı çalan Fesatlık Tanrısı Loki’nin başına gelenleri izliyoruz. Loki, zaman ve uzayın dışında bir yerde, Zaman Değişim Otoritesi tarafından yargılanıyor. Diğer süper kötülerden ayrıştığı nokta ise mizahi karakteri.

Dizi, Loki’nin zaman yolculuğu boyunca karıştığı olayları ve zaman çeşitlilikleri ile mücadelesini anlatır. Aynı zamanda, Loki’nin karakterinin daha derinlemesine keşfedildiği ve geliştiği bir hikaye sunar. Dizi, Loki’nin maceralarını, çeşitli zaman ve mekanlarda geçen olaylarla harmanlayarak karmaşık bir öykü örüntüsü sunar.

“Loki” dizisi, Marvel Sinematik Evreni’ndeki diğer projelerle bağlantılıdır ve MCU’nun genişleyen evreninde önemli bir yer tutmaktadır. Dizi, hem Loki karakterinin maceralarını derinlemesine incelemekte hem de MCU’nun genel hikaye ilerlemesine katkıda bulunmaktadır.

Daha fazlası için disney.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Disney plus türkiye fiyatı

The Walt Disney Company’nin dijital yayın platformu olan disney+ türkiye fiyatı aylık 34,99 TL, yıllık 349,90 TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte disneyplus turkiye, ön kayıt yaptıranlara 8 ay fiyatına 12 ay kampanyası hazırladı. Yani 1 yıllık üyelik %16 daha uyguna geliyor. Bu fiyat tam olarak 279,90 TL’ye denk geliyor.

Bu makalemizi sevdiyseniz yorum yapmayı ve beğenip paylaşmayı lütfen unutmayın! Aşağıdaki linkte ilginizi çekebilecek iştah açıcı bir içerik ise sizi bekliyor 🙂

İlginizi çekebilir: ”Meksika Mutfağı: En Popüler 15 Yemek

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Capsulmag tarafından yazıldı

Leo Grande

Emma Thompson: “Orta Yaşlı Kadınların Cinsel Doyum Alıp Almadıklarını Bilen Veya Önemseyen Var mı?”