içinde

Richard: Oyunun Geliri Depremzedelerle Paylaşılacak!

Richard Oyunu

W. Shakespare’in ölümsüz yapıtı III. Richard, depremzedeler için sahnede! Okan Bayülgen tarafından yeniden uyarlanan bu ölümsüz eser, 5 ve 19 Mart’ta AKM Türk Telekom Opera Salonunda seyirciyle buluşacak. Etkinliklerin bilet gelirleri depremzedelerle paylaşılacak.

Tiyatro ve Yardım: Şahane Bir İkili!

Richard, sahnelendiği günden beri büyük beğeni kazandı. 5 ve 19 Mart’ta AKM Türk Telekom Opera Salonunda seyirciyle buluşacak olan oyunun gelirleri depremzedelerle paylaşılacak. Ne şahane değil mi? Seyirciye hem iyi gelecek hem de katılan herkesin bu vesileyle depremzedelere yapılacak yardıma katkıda bulunmasını sağlayacak bir etkinlik!

Kabare Dada ve Net Sanat tarafından hayata geçirilen oyunun kadrosunda Okan Bayülgen’e birbirinden değerli oyuncular eşlik ediyor. Bununla birlikte canlı müzik performansıyla seyircinin beğenisini kazanan müzisyenler de oyunun emektarları arasında! Oyunun sonunda, sahne alan tüm oyuncuların katılacağı bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Richard Bize Ne Anlatıyor?

Richard Oyunu

2012 senesinde İngiltere Kralı III. Richard’ın kemikleri Londra’da bir otoparkta bulunur. İskeletin adli tıp uzmanlarınca araştırılıp, kanıtlanması gerekir. Ancak bu uzun bir zaman alacaktır. Bu esnada ise küçük bir tiyatro topluluğu ise Shakespeare’in en önemli eserlerinden olan III. Richard’ın tiyatro oyununu sergilemek için provalarını yapmaktadır.

Daha sonra polis tarafından aranan birinin tiyatroya sığınması ile olaylar rayından çıkar. Kendini Richard olarak tanıtan ve var olan düzene, etik ve hiyerarşik yapısına karşı olan bu adam, önce III. Richard rolünü ele geçirir. Ardından yönetmen koltuğuna oturur. Bir yandan hoşgörülü ve demokrat sanatçıların desteğini alırken, diğer yandan tiyatronun çatısından insanların özel hayatlarına kadar her şeyi yıkar ve bu şekilde sahnede alışılagelmemiş bir oyun oynanmasını sağlar.

Bu adam genel olarak Drag Queen showlarından, moda defilelerinden ilham almakta, oyuncu olmayan insanları oyuna yerleştirmekte tiyatronun çatısından, insanların özel hayatlarına kadar maddi manevi her şeyi alt üst etmektedir. Bunun üzerine tiyatro bir facia ile sarsılır. Bir yandan da Krallık, III. Richard’ın cenaze töreni için hazırlıklar yapmaktadır.

Okan Bayülgen, Shakespeare’in eserine bu yeni yüzyılın ilk çeyreğinden bakıyor. Modern filozofların yaklaşımlarıyla ele alarak eserin gerçekliğini ustalıkla tartışmaya açıyor. Yabancı olmayı, yalnızlaşmayı, vahşileşmeyi tartışırken hayali bir tiyatro kumpanyası bu oyunu tekrar oynuyor.

Richard Oyuncuları

Richard Oyuncuları

Oyunda yer alan isimler şu şekilde: Okan Bayülgen, Şenay Gürler, Ebru Unurtan Urağ, Nihal Usanmaz, Kevork Türker, Kubilay Çamlıdağ, Oral Özer, Özgün Çoban, Beyti Engin, Olgun Toker, Su Sonia Herring, Volkan Ateş Gündüz, Dilay Yıldız, Cem Tilmen, Ali Akkök, Cüneyt Üstün, Ferdi Taşkın, Levent Akkök, Cihan Akbilek, Orkun Dökmeci, Ece Önderoğlu, Hakan Kargidan, Sinan Aksu, Kayra Ural, İstanbul Bayülgen.

Oyunun biletlerini Biletix ve Tiyatrolar.com adreslerinden satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: ”Şehrin Hayyam’ı

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

Marteniçka Bilekliği

Marteniçka Bilekliklerinizi Taktınız Mı?

Birleşe Birleşe Kazanacağız

Şimdi Tüm Ayrılıklardan ”Ayrılma” Vakti!