içinde

Sadece Set Görüntüleri ile Olay Olan Barbie Filmi Vizyona Giriyor

Barbie Filmi Tüm Detaylar

Greta Gerwig’in Barbie filmindekileri rüya evinin detaylarını somut bir şekilde görmeye hazır mısınız?Cevabınız evet ise hemen bir keşfe çıkalım! Daha vizyona girmeden sadece set görüntüleriyle olay olan Barbie filmi 21 Temmuz’da vizyona girecek. Herkes sabırsızlıkla bu filmi bekliyor. Peki, sizce bu kadar beklediğimize değecek mi?

Barbie Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Set görüntüleri oldukça renkli ve eğlenceli detaylar sunmuştu bize. Ancak filmin akışı da ruhumuza bu kadar iyi gelecek mi bilemiyorum. 21 Temmuz’da tam olarak ne izleyeceğiz?

Barbie Filmi 2023’ün Sabırsızlıkla Beklenen Filmlerinden

Barbie Film Vizyon Tarihi

Greta Gerwig’in yönettiği ve Greta ile Noah Baumbach’ın yazdığı Barbie, Barbie Land’de diğer Barbie’ler ve Ken’lerle birlikte yaşayan Ken (Ryan Gosling) ve Barbie’nin (Margot Robbie) eğlenceli öyküsünü bizlerle buluşturacak.

Peki, masal dünyasının prensesi Barbie, bir gün gerçek dünyaya gitmeye karar verirse ne olur?

İşte, filmde masal dünyasından çıkan Barbie’nin gerçek dünyadaki deneyimine şahitlik edeceğiz. Daha vizyona bile girmeden internet, kasıp kavuran, adına mug’lar bile yapılan film için beklentiler oldukça yüksek!

Vizyon tarihi yaklaştıkça tabi, filmle ilgili çok daha fazla ayrıntı bilgi meraklılarıyla paylaşılıyor. En son Margot ve Greta, yapım ekibinin Barbie’nin evini nasıl tasarlayıp inşa ettiğini izleyicilerle paylaştılar. Bu da tabi büyük bir ilgi ile izlendi.

Barbie’nin Evi Nasıl Yapıldı?

Yapım ekibi, gerçek boyutlu versiyonu yapmadan önce günlerce uğraşıp, gördüğümüz ve görmediğimiz tüm setin minyatür halini yapmış. Bu tasarıda bütün barbie evleri şeffaf yapıda. Sebebi ise sabahları tüm Barbie’lerin birbirini görebilmesi. Bu sayede uyanınca veya birbirlerini gördüklerinde el sallayarak selamlaşabiliyorlar.

Barbie Seti

Ayrıca barbie her sabah arabasına, yatak odasından süzülerek biniyor. Bunun sebebi ise, ‘Barbie ile oynarken kimse Barbie’sini merdivenden indirip arabaya bindirmemesi. Yani, Barbie evinin duvarları yok ve herkes oynarken Barbie’sini havada uçurarak arabasına bindiriyor. Bu nedenle filmde de Barbie, yatak odasından arabasına süzülerek binmiş olacak.

Barbie Arabası

Peki Gardırobu?

Barbie filmi için Barbie’nin gardırobu ise oyuncak Barbie’nin ambalajı gibi görünüyor. Bu şekilde tasarlanmış.

Barbie Gardırobu

Barbie’nin kostüm tasarımcısı Jacqueline Durran ve ekibi tarafından özel olarak yapılmayan birçok giysisi ve aksesuarı var. Bunların markası ise Chanel! Margot Robbie’nin 2018’den beri Chanel’in elçisi olduğunu biliyoruz. Marka, film için de iyi bir sponsorluk üstlenmiş gibi görünüyor.

Giysi ve Aksesuarları

Barbie Kıyafetleri

İzleyiciye sanki giysi ve aksesuarlar, Barbie kutusunun içindeymiş gibi bir izlenim verilmek istenmiş. Bu nedenle cam kapılar tasarlanmış.

Kısacası filmde, herkesin ekrana uzanıp her şeye dokunabilecekmiş gibi hissetmesini istedikleri çok açık. Oldukça gerçekçi ama bunun bir masal olduğunu da unutturmadan… Gerçekten, çok profesyonel!

Barbie’nin rüya evinin bazı kısımlarında gerçek objeler kullanılıyor. Ancak bazı yerlerde ise tıpkı gerçek oyuncak setlerinde olduğu gibi çıkartmalardan oluşuyor.

Margot Robbie bir röportajında, “Barbie dünyası açıkça yapay ama yine de çok tatmin edici.” şeklinde bir ifadede bulunuyor.

İlginç bir ayrıntı daha var. Barbie diş fırçalarken veya yüz yıkarken su kullanmıyor. Barbie Land’de su, ateş veya herhangi bir “element” bulunmuyor. O yüzden havuz da aynı oyuncak Barbie’lerde olduğu gibi bir çıkartmadan ibaret.

Barbie Dişlerini Fırçalıyor

Hatta Margot Robbie, su olmadığı için duş taklidi yapmayı öğrenmek için baya bir zaman harcamış.

Gelelim Mektuplara…

Barbie Mektupları

Margot’ya göre Barbie Land’deki yazılar çocukların çizdiği ve yazdıklarını sandıkları karalamalardan oluşuyor. Yani bildiğimiz bir dil veya kelimelerden oluşmuyor.

Anlayacağınız üzere, filmde çok büyük bir emek var. Neredeyse her ayrıntı titizlikle düşünülmüş ve tasarlanmış. Hikayesi de eğlenceli gibi görünüyor.

Yani, yazının başında sorduğum ”Bu bekleyişe değer mi?” sorusu için sanırım ”Evet!” cevabını vereceğiz. Ama yine de bu soruya cevap vermeyi filmi izledikten sonraya bırakalım.

Barbie Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Geçtiğimiz ay fragmanı yayınlanan Barbie filmi, 21 Temmuz’da vizyona girecek.

Filmin Oyuncu Kadrosu

Filmin ana oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor:

  • Margot Robbie – Barbie
  • Ryan Gosling: Ken
  • Emma Mackey: Barbie
  • Simu Liu: Ken
  • Kingsley Ben-Adir: Ken
  • Nicola Coughlan: Barbie
  • Michael Cera: Allan
  • Will Ferrell: Mattel CEO
  • Ncuti Gatwa: Ken

E, siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? İzleyecek misiniz? Yorumlarda buluşalım!

İlginizi çekebilir: ”Netflix Yeni Filmler Yeni Diziler: Haziran Seçkisi

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Bir Yorum

Berfu Şahin tarafından yazıldı

Gezgin, meraklı, yazar çizer

Şile Akçakese Plajı

Akçakese’de Kamp Yapmadan Önce Bu Yazıyı Okuyun!

Disney Plus Türk Yapımlarını Neden Kaldırdı?

Disney Plus Türk Yapımı Yerli İçerikleri Neden Kaldırdı?