içinde

Ma Monde ile Cilt ve Vücut Bakımı: Arınma ve Nemlendirme

Cilt ve Vücut Bakımı

Konu cilt ve vücut bakımı rutinlerimiz olduğunda sadeleşmenin ve doğallığın önemini artık biliyoruz. Bakım deyince olmazsa olmaz aşamalardan ikisi arınma ve yoğun nemlendirmedir! Bunun için de çoğunlukla gücünü doğal içeriklerden alan etkili ürünleri kullanmak ilk tercihimiz oluyor artık. Ben bunu yaparken güvendiğim ve sevdiğim markalardan asla şaşmam! Bunlardan biri cilt ve vücut bakımı için kullandığım Ma Monde markası. Markanın kimyagerleri ile de iletişime geçtim ve onlardan şahane tavsiyeler aldım.

Öncelikle Bu Kesinlikle Bir Reklam Değildir! Sadece Deneyimimi Aktardım!

Etrafta o kadar çok kozmetik markası ve sayısız ürün var ki! Hangisinin içeriği daha temiz, hangi ürüne veya markaya güvenebiliriz, gerçekten bu konuda kafamız oldukça karışık. En azından benim öyleydi! Ta ki canım, Ma Monde ile karşılaşana kadar! Bu yazıyı, kadın veya erkek olması fark etmeksizin, vücut bakımına düşkün herkes için deneyimlediğim ve denedikten sonra asla başka bir ürün kullanmadığım, bu yüzden de herkesin bunu deneyip, aynı memnuniyeti yaşaması için yazıyorum!

Yetenekli ve oldukça zeki kimyagerlerin bir araya gelerek geliştirdiği ürünlerin etkisi gerçekten çok kuvvetli. Üstelik içeriğinin tamamen organik olması benim için ayrı bir cazibe odağı. Önce Ma Monde’nin vücut peelingi (body scrub) ile başlayıp sonra leke kremi ve nemlendiricilerini kullandım.

Normalde cildim çok hassas ve hemen her şeye tepki veren bir yapıya sahip ama ilk kez bir ürün cildimde tahrişe, sivilceye veya lekelenmeye neden olmadı. Birkaç gün içinde belli oluyor zaten, o yüzden ürünleri yaklaşık bir hafta kullandıktan sonra baktım etkisi çok güzel, e yan etki de yapmıyor, artık rutinlerime almaya karar verdim.

Ma Monde ile Cilt ve Vücut Bakımı Rutinim

Her geçen gün doğal içeriklere olan ihtiyacımız iyice artıyor. Özellikle cilt ve vücut bakımı konusunda, cildimize gösterdiğimiz özenden dolayı kullandığımız ürünlerin içeriğini iyice irdeler olduk. Yatıştırıcı, nemlendirici ve ferahlatıcı etkileriyle kalitesini koruyan Ma Monde ürünlerini kullanmadan önce yaptığım rutinlerim de var tabi. Tüm bunlar inanın 5 dakikanızı bile almıyor! 

Şimdi, öncelikle yüz bakımı için rutinimin basamaklarını paylaşıyorum:

İlk etapta yüzünüzü önceden kaynamış ve dinlenmiş suyla yıkayın.

Musluk suyunun içinde klor, kireç ve diğer kirletici maddeler olduğu için yüzünüzü musluk suyuyla yıkamamanızı tavsiye ederim. Her gün, bir sonraki gün için yüzünüzü yıkamaya yetecek ölçüde suyu kaynatın. Ertesi gün dinlenmiş olan suyu yüzünüzü yıkamak için kullanabilirsiniz. Bunun yerine içme suyu da kullanabilirsiniz tabi, ama ben böyle yapmayı tercih ediyorum. Veya evinizde arıtma cihazı varsa arıtılmış suyu da kullanabilirsiniz.

Doğal gül suyu ile peeling yapın.

Yüzünüzü suyla yıkadıktan sonra kurulayın ve doğal gül suyunu döktüğünüz bir pamuk yardımıyla yüzünüze hafif hareketlerle masaj yapın. Bunu göz altlarınıza da uygulayın. Uzun süre gül suyu ile göz altlarınızı düzenli olarak sildiğinizde morarma veya lekelenmeler azalıyor, bilginize ☺

Ma Monde Niacinamide Cilt Serumu ile Aydınlanın.

Ma Monde Cilt Serumu

Yüzümüzü yıkadık, kuruladık, ardından gül suyu ile tonik yaptık. Bir iki dakika cildinizin kurumasını bekledikten sonra Ma Monde Niacinamide cilt serumundan birkaç damla alarak yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bunu durulamanıza gerek yok, cildiniz serumu tamamen emene kadar masaj yapmaya devam edin.

Bu serumun cildinize faydaları işe şunlardır:

  • Cildinize daha parlak bir görünüm verir.
  • Eşit olmayan cilt tonunuz varsa bunu kesinlikle dengeliyor.
  • Düzenli kullanımda oluşabilecek cilt lekelerine karşı bariyer oluşturarak, lekelenmeyi önlüyor.
  • Cildinizi daha pürüzsüz gösteriyor.
  • İnce çizgi ve kırışıklıkların görünümünün azaltarak daha sıkı bir cilt görünümü veriyor.
  • Serum, yüksek oranda Niacinamide içerdiği için cilt eşitsizliklerini dengelemeye yardımcı olur.
  • Vitamin C, hyalüronik asit ve kolajen ile zenginleştirilmiş özel formülü ile cildin daha canlı ve aydınlık görünmesini destekler. Cildin pürüzsüz ve eşitlenmiş bir görünüm kazanmasını sağlayarak cilt bariyerinin güçlendirilmesine destek olur.
  • Niacinamide, cilt lekelerinin oluşumunun önlenmesine, gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur.
  • İçindeki Hyalüronik asit sayesinde cildi nemlendirir ve cildin elastik yapısını destekler.
  • Kolajen ile cildi sıkılaştırmaya, yaşlanma belirtilerine karşı korumaya yardımcı olur.

Sabah ve akşam rutinlerinizde düzenli olarak uygularsanız, bir ay içinde sonuç alabilirsiniz. Bende hemen etki etti.

Aynı zamanda kokusu da harika. ☺

Son olarak Ma Monde yoğun nemlendirici krem ile yüzünüzü nemlendirin ve cilt bakımınızı sonlandırın.

İşte bu kadaaar! Son aşamaya geldik bile! Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için onlarca ürün kullanmanıza gerek yok. Bu hem cildinize zarar verir hem de aşırı tüketim alışkanlığı edinmenize neden olur. Son olarak, Ma Monde’nin nemlendirici kremi ile yüzünüzü nemlendirin ve bakımınızı sonlandırın.

Fark ettiyseniz kullandığımız ürün sayısı sadece üç! Biri gül suyu, biri cilt serumu biri de nemlendirici. Zaten bakımımızın başında arıtılmış su kullandık. bu rutini gece ve gündüz uyguladığınızda, (ama düzenli olarak) inanın bana şahane değişimler göreceksiniz cildinizde. Ben aydınlık cildimin sırrını tamamen bu rutine borçluyum. Zaten yıllardır çok fazla bakım ürünleri kullanmadan gül suyu ile düzenli cilt temizliğimi yapıp, doğal nemlendiricilerle yüzümü nemlendiriyordum.

Son zamanlarda Ma Monde’yle tanışınca ve etkisini görünce artık rutinime bu ürünleri de ekledim. Aşırıya kaçmadan doğal ve sade! Üstelik bana istediğimiz cilt görünümünü de yeterince veriyor. Cildimin nasıl olduğunu görmek isterseniz, mervedaglimerveee instagram hesabımdan fotoğraflarımı inceleyebilirsiniz. Filtresizdir! 🥰

Sıra Geldi Vücut Bakımına…

Ma Monde ile Cilt ve Vücut Bakımı

Korkmayın! Burada da tahmin edeceğiniz gibi çok fazla ürün kullanmıyorum 😅 Vücudunuzun daha pürüzsüz, sağlıklı ve yumuşak olması için gerekli olan belli başlı bazı rutinler var. Ben bunları yıllardır uyguluyorum ve sonucunu gayet iyi bir şekilde alıyorum. İşte bu rutinlerime şimdi Ma Monde vücut peelingi (body scrub) de eklendi. Ama o nasıl bir koku, nasıl bir doku! BA-YI-LI-YO-RUUUUM!

Neyse, şimdi rutinimden başlıklar halinde bahsetme vakti! 🥰

Günlük olarak vücudunuzu nemlendirin.

Vücut Nemlendirmek

Eğer vücudunuzu banyodan banyoya nemlendiriyorsanız, büyük hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü şöyle düşünün, nasıl yüzünüz ve elleriniz kuruyarak günlük nemlendirmeye ihtiyaç duyuyorsa, vücudunuz da öyle. Bacaklarınız, sırt bölgenizi, gövde, göğüs bölgenizi ve kollarınızı da günlük olarak nemlendirmenizi öneriyorum. Bunu bir bebe yağıyla yapabileceğiniz gibi vücudunuza iyi geleceğini düşündüğünüz bir vücut losyonunu da kullanabilirsiniz.

Ben normalde bebe yağı kullanıyordum ama son zamanlarda özellikle bacaklarım için Ma Monde’nin nemlendirici kremini kullanıyorum. Onunla daha uzun süre nemli kalıyor ve biraz pürüzsüz bir hal aldı. Böyle devam ederse kremi bacaklarıma ve hatta tüm vücuduma da düzenli olarak kullanacağım.

Haftada en az iki kere kese yapın.

Keselenmek

Banyonuzu kese yapmadan bitiriyorsanız, vücudunuzu tam olarak arındırmadan banyodan çıkıyorsunuz demektir. Cildinizin nefes alması için sadece suyla yıkanması yetmez. Aynı zamanda ölü derilerden de arınması gerekir. Bunun için en etkili yöntem, kese yapmak. Haftada en az iki kere kese yaparak gözeneklerinizin tıkanmasına engel olabilir ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Vücudunuzu her gün kuru fırçalama yöntemi ile fırçalayın.

At Kılı Fırçası

Son zamanlarda kuru fırçalama yöntemi oldukça popüler hale geldi. Ben de uzun zamandır bu yöntemi deniyorum. Ve gerçekten, vücudumdaki batık sorunu baya bir azaldı. Bu işlemi yaparken, kullandığınız fırçanın kesinlikle doğal at kılı olmasına önem verin. Bunun için güvendiğiniz bir aktardan doğal at kılı fırçası alabilirsiniz. Bu arada, küçük bir not düşmem gerek buraya, bu fırçaların atların yelelerinden yapıldığı için onlara herhangi bir zararı yok. Yani, At Kılı Fırçası, atın yelesindeki kıllardan özenle seçilip üretilen bir ürün. Bu nedenle, üretim aşamasında kesinlikle atlara bir zarar verilmiyor. O yüzden gönül rahatlığı ile bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Ma Monde Vücut Peelingi ile arının.

Ma Monde Vücut Peelingi
Ma Monde Vücut Peelingi

Duşunuzu aldınız. Şampuan, kese ve sabunlanma işi bitti. Ama sakın hemen çıkmayın çünkü son bir aşama daha kaldı 😊 Peeling yapmak! Özellikle kese yaptığınız bir banyoda mutlaka peeling de yapın ki açılmış olan gözeneklerinize bir de yararlı maddelerin emilmesini sağlayarak şifa olun. Bunun için de tamamen içeriği doğal ve etkili sonuç yaratacak bir ürün tercih etmeniz gerek.

Ben şimdiye kadar birçok vücut peelingi denedim. Ama gerçekten vücut bakım ürünleri arasında bu kadar etkili olan bir peelinge daha önce rastlamadım. Ma Monde’nin vücut bakımı için ürettiği body scrub, içinde bulunan Prunus Amygdalus Dulcis sayesinde cildin yenilenme döngüsünü hızlandırarak çatlak oluşumunu önlüyor. Ve inanılmaz bir nemlendirme gücü var!

Duştan sonra vücudunuzu nemlendirme ihtiyacını asla hissetmiyorsunuz! El ayak peeling veya el ve vücut kremi gibi ürünlere kesinlikle ihtiyaç duymuyorsunuz. Ve bir sonraki duşa kadar o parlak ve yumuşak halini koruyor. Bir de inanılmaz bir kokusu var! Bayılıyorum. Bir de yaklaşık 24 saat kadar kokusu kalıyor üzerinizde. Sadece vücudumun öyle güzel kokması için bile uyguladığım zamanlar oluyor 😅

Batık sorununuz varsa, o konuda da gerçekten baya bir etkili.

Sizin asla vazgeçemediğiniz cilt ve vücut bakımı rutinleriniz neler? Kullandığınız popüler ürünleriniz var mı? Ya da Ma Monde’yi hiç denediniz mi? Yorumlarda buluşalım! 🥰

İlginizi çekebilir: ”Atıksız Adım: Bulaşık Süngeri Yerine Kabak Lifi Kullanmak

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Bir Yorum

Berfu Şahin tarafından yazıldı

Gezgin, meraklı, yazar çizer

Açık Hava Diskosu

Bu Diskoda Herkese Yer Var!

Türk Underground Rock Grupları

Türk Underground Rock Grupları