içinde

Erkeklerin Aşık Olma Belirtileri

Erkeklerin Aşık Olma Belirtileri

Günümüz dünyasında aşk kelimesi anlamını yitirmek üzere olsa da hala bir yerlerde birileri aşık olabiliyor. Ben de bu durumdan biraz mustarip olduğumdan biraz dertliyim. Ama bir erkek olarak size, erkeklerin aşık olma belirtileri hakkında ufak tüyolar verebileceğimi düşünüyorum. Evet kızlar! Şimdi hoşlandığınız adamın, size karşı hislerini çok daha iyi analiz edebileceğiniz o tüyoları öğrenmeye hazırsanız, buyurun devam edelim!

Aşık Erkek Tavırları? Erkekler Aşık Olduklarında Nasıl Davranırlar?

Erkeklerin Aşık Olma Belirtileri

Hepinizin bu sorunun cevabını çok merak ettiğini tahmin ediyorum. Bu yazıyı hala okumaya devam ediyorsanız, ya hayatınızda biri var ve onun size aşık olup olmadığını öğrenmek istiyor ya da platonik olarak sevdiğiniz birinin hislerini anlamak istiyorsunuz demektir. Bu nedenle, size çok dürüst davranacağım.

Erkeklerin Aşık Olma Belirtileri

İşte, genel olarak erkeklerin aşık olma belirtileri olarak şu davranışları gözlemlemeniz mümkün.

Ne Söylediğinize Çok Önem Verir, Sizi Canı Gönülden Dinler

Günümüzde arkadaşlarımızın bizi dinlemediği sohbetler yaparken, bir erkeğin hatta hoşlandığınız ya da sevgiliniz, eşiniz olan bir erkeğin sizi canı gönülden dinlemesi size çok ama çok önem verdiğini gösterir. Bir erkek, aşık olduğu kadının ağzından çıkan her söze çok değer verir. Sizi gözlerinizin içine bakarak dinler ve söylediğiniz her şeye yorum yapacak kadar konunun içinde olur.

Dış Görünümüne Çok Önem Verir

Bu durum, ilişki hangi aşamada olursa olsun partnerine aşık bir erkeğin vazgeçmeyeceği bir alışkanlıktır. Size değer veren ve kör kütük aşık bir erkek, her zaman size en iyi haliyle görünmek ister ve bunun için çabalar.

Çok Fedakardır ve Her An Size Yardım Etmek İçin Hazır Olur

Eğer hayatınızdaki biri, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda elinden geleni yaparak sizin probleminizi çözmeye çalışıyorsa, gerçekten sizin onun için çok önemli olduğunu anlayabilirsiniz. Küçük detaylardan, mesela ampul değiştirmek gibi basit işlere, hayatınızdaki büyük sorunlarla ilgili konularda da her zaman sizin yanınızda olup desteklemeye hazır olması, size gerçek bir sevgi ve bağlılık hissi verir.

Yakın Arkadaşlarınız ve Ailenizle İlişki Kurmak Onu Kasmaz, Hatta Bundan Zevk Alır

Bir erkeğin ailenizle iletişimde olmaması, aşık olma belirtileri arasında yer alabilir. Sonuçta, partnerinizin ailesi ve akrabalarıyla tanışmak her zaman korkutucu ve endişe verici olabilir. Ancak gerçekten sevgi dolu bir adam, size yakın olmak için her şeye hazırdır. Herkesi etkilemeye çalışır ve iletişimi sürdürmek için her zaman hazırdır çünkü sizi seviyor, ailenize saygı duyuyor ve onların da sizin için önemli insanlar olduklarını anlıyor.

Bir Şeyler Giyindiğinde Mutlaka Size Fikrinizi Sorar

Erkekler de iyi görünmek isterler. Eğer bir adam, size herhangi bir kıyafetin üzerinde nasıl göründüğünü sormuşsa, kesinlikle sizin onu beğenmenizi istiyordur. Bu, onun size ne kadar değer verdiğini gösterir.

Sizinle Birlikte Hep Bir Aktivite Yapmak İster

Sıkıcı ve zorunlu işler hayatımızın bir gerçeğidir. Ancak bir erkek, bankalara veya sıkıcı dükkanlara gitmeye ve sizinle birlikte alışveriş yapmaya istekli olduğunda, bu sadece bu işlerle ilgilendiği anlamına gelmez. Aslında, sizinle mümkün olduğunca fazla vakit geçirmek istiyor olabilir. Ayrıca, bunu yapmaktan büyük keyif aldığını da belirtmem gerekir.

Farklı Seyahatler Planlar ve Size Sürprizler Yapar

Birçok erkek genellikle rahat bir şekilde davranmaya alışkındır ve partnerleri de buna göre planlar yaparlar. Ancak sevgi dolu erkekler, planları her zaman partnerlerine bırakmazlar ve onları neşelendirecek sürprizler yaparlar.

Sizi Her Halinizle Dünyanın En Güzel Kadını Olarak Görür

Birçok insan kendini her zaman beğenmeyebilir. Örneğin, çoğumuz sabah uyandığımızda kendimizi partnerimizin görmesini istemeyiz. Ancak sizi daima seven biri için bu bir sorun değildir, çünkü o zaten sizi her zaman güzel görür. Asıl önemli olan da budur. Gerçekten sizi seven biri, sadece görünüşünüz için değil, sizin için sevmelidir.

Başarılı Olmanız Onu Daima Mutlu Eder ve Bütün Çılgın Fikirlerinizi Kuvvetli Bir Şekilde Destekler

Çiftler arasında zaman zaman rekabet durumları ortaya çıkabilir. Ancak eğer partneriniz sizin başarılarınızla gurur duyuyor ve hatta daha fazla başarı elde etmeniz için sizi teşvik ediyorsa, bu durumda onun sevgisine güvenebilirsiniz.

Herhangi Bir İletişim Kuramadığınız Durumda Onun Size Aşık Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Erkeklerin Aşık Olma Belirtileri

Bir erkek sizden çok ama çok hoşlandıysa, hatta aşık olduysa onda şu hareketleri görmeniz kuvvetle muhtemel:

 • Bulunduğunuz ortamda tüm dikkati sizde olur. Aralıklı olarak sizinle devamlı bir göz kontağı kurar.
 • Konuşurken hafif bir şekilde kolunuzda ya da omzunuza dokunarak anlık temas kurmak ister.
 • Saçlarını sık bir şekilde düzeltme hareketi yapar.
 • Sizin mutlu olmanız için devamlı bir şeyler yapar. Mesela, bir bardak kahve yapar veya alır. Size getirir. Bunu içince mutlu olacağınızı düşünüyorsa, gayet centilmen bir şekilde bardağı uzatırken, ”İhtiyacın olduğunu hissettim” bile diyebilir.
 • Konuştuğu esnada size çok yakın bir mesafede durmaya özen gösterir.
 • Yanınızdayken etraftaki insanlara merhamet gösterir. Örneğin parkta oynayan bir çocuğa kaçan topunu geri verir, bir yaşlıya yardım eder veya başka bir şey.
 • Aşk şarkıları dinler ama bunu mutlaka size de dinlettirir.
 • Bütün alışkanlıklarını sizin için bırakabilme eğilimindedir. Örneğin, çapkın bir erkekse, sizi tanıdıktan sonra bütün kızlardan vazgeçer. Ve bunu size hissettirir.
 • Hayatınızı kolaylaştırır. Zorlukla yaptığınız bir işi daha kolay yapabilmeniz için size yardım eder.
 • Sağlığınızdan endişe eder. Size bir zarar gelmemesi için gözü daima üzerinizde olur.
 • Size bir bebeğe yaklaşır gibi hassas ve naif bir şekilde yaklaşır. Sizi kırmamak için çok çabalar.
 • Ne iş yapıyorsa, artık o işe pek konsantre olamaz.
 • Başına gelen her olayı sanki çok önemli bir olaymış gibi gelip, size saatlerce anlatır. Sizi de aynı şekilde saatler dinler.
 • Durduk yere sizi arar ve saçma da olsa bir arama sebebi belirterek, bir şey yok canım sadece muhabbet olsun diye aradım izlenimi verir.
 • Sosyal medyada bütün hikayelerinize bakar. Hiçbirini kaçırmaz. Hatta profiliniz için bildirim bile kurmuş olabilir…

Özetle, size aşık olan bir erkek bunu mutlaka ama mutlaka belli eder. Onun yanında kendinizi çok huzurlu, güvende ve mutlu hissedersiniz. Çünkü hareketleri, size bunu hissettirir.

Hoşlandığınız erkekte bunların ne kadarını gözlemliyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu arada ”O Erkek Bana Aşık Mı Testi” ile bu sorunun yanıtını bulabilirsiniz.

Erkeklerin Aşık Olma Evreleri

Belirtileri öğrendik. Artık bu davranışlara bakarak, hoşlandığınız erkeğin size karşı duygularını az çok anlayabilirsiniz. Peki, erkeklerin aşık olma evreleri derken neyi kastediyoruz? Onlar bir kadına aşık olurken belli evrelerden mi geçiyorlar? Cevabı hemen verelim, evet!

Aslında her insan gibi bu yaşanan doğal bir süreçtir. Ancak, kadınlar bir erkeğe aşık olup olmadıklarını hemen anlayabiliyorken, erkeklerin bir adına aşık olup olmadıklarını anlamaları biraz daha uzun sürebilir. Her erkeğin yapısına göre bunlar farklılık gösterse de, genel olarak erkeklerin aşık olma evreleri şu şekilde tanımlanır:

 • İlgi ve Çekim Evresi: İlk aşamada, bir erkek bir kadına ilgi duyar ve onunla vakit geçirmek ister. Bu evrede, genellikle fiziksel çekim ve dikkat çeken özellikler etkili olur.
 • Tanıma Evresi: İkinci aşama, daha fazla zaman geçirerek birbirlerini daha iyi tanımaya başladıkları zamandır. Ortak ilgi alanları ve değerler hakkında konuşma başlar.
 • Romantik Evre: Bu evre, romantik duyguların daha yoğun hale geldiği dönemi temsil eder. Romantik jestler, hediye alışverişi ve derin duygusal bağlar bu dönemde önemlidir. Erkekler genellikle partnerlerine aşık olup olmadıklarını bu evrede anlarlar.
 • Bağlanma Evresi: Bu aşamada, erkek duygusal olarak daha fazla bağlanmaya başlar. İlişki ciddileşebilir ve gelecekleri hakkında konuşmaya başlayabilirler.
 • Uyum Evresi: İlişki daha olgun bir aşamaya gelir. Çiftler, birlikte sorunları çözmeye çalışır ve birbirlerinin eksikliklerine daha fazla tahammül edebilirler.
 • Bağlılık Evresi: Son olarak, birçok erkek, ilişkinin uzun vadeli bir taahhüt gerektirdiğini kabul eder. Evlenme veya daha kalıcı bir bağlılık şekli gündeme gelebilir.

İlginizi çekebilir: ”Bana Aşık mı? Beni Seviyor mu? Testi

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Berk Güven tarafından yazıldı

Nalan Koroğlu Testi Ne Kadar Nalan Koroğlusun?

Sen Ne Kadar Nalan’sın?

toksik iliski testi

İlişkiniz Ne Kadar Toksik?