içinde

Mikro İğneleme Nedir? Faydaları ve Daha Fazlası

Mikro İğneleme

Mikro iğneleme yöntemi, cildi daha gergin gösteren yenileyici bir tedavi şeklidir. Birçok kişi botox yaptırmak yerine bu tedavi yöntemini kullanmayı tercih ediyor. Çünkü hem daha az riskli hem de doğal bir görünüm sunuyor.

Mikro İğnelemenin 5 Faydası

  • Çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.
  • Yara izlerinin tedavisine ve yara izinin azalmasına yardımcı olur.
  • Güneş hasarını iyileştirir.
  • Gözenekleri küçültür ve cildi aydınlatır.
  • Akne iyileşmesine yardımcı olur.

Mikro iğneleme nedir?


Mikroiğneleme kozmetik bir işlemdir. Cildinizi sterilize edilmiş küçük iğnelerle delmeyi içerir. Bu da vücudunuzun daha fazla kolajen ve elastin üretmesine neden olur. Sonuç olarak cildinizi iyileştirir ve daha genç görünmenize yardımcı olur. Bu uyarana tepki olarak cilt dolgunlaşır ve kalınlaşır ve yara izlerinin, ince çizgilerin ve diğer cilt dokusu değişikliklerinin görünümünü azaltır.

İyi bir aday mısın?

Mikro iğneleme tüm cilt tipleri için uygun bir yöntemdir. Ancak tedaviye başlamadan önce bir doktora danışmanız gerekir. Bu işlemin hamileyken uygun olmadığını unutmayın. Bununla birlikte emzirirken bu tedaviyi yaptırmanızda bir sakınca yoktur.

Mikro iğnelemeyi diğer tedavilerle yapabilir miyim?

Evet, mikroiğneleme ile birlikte botoks, dolgu ve lazer tedavileri yapabilirsiniz. Tedavileri gerektiği gibi ayırdığınızdan emin olmak için sadece doktorunuzla konuşun.

Sonuçları ne zaman göreceğim?

İlk tedaviden sonra iyileşmeyi fark edeceksiniz, ancak tam sonucu seanslarınızın hepsi bittiğinde görebilirsiniz. Cildiniz, uygun cilt bakımıyla tedavilerden sonraki 6 ila 12 ay boyunca iyileşmeye devam edecektir. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği cilt bakımını eksiksiz ve düzenli bir şekilde uygulayın.

Mikro iğneleme fiyatı ne kadar?

Bu işlemi yaptıracağınız merkezin kalitesine göre değişir. Aynı zamanda doktorunuzun deneyimi de önemlidir. Kullanılan cihazların son teknoloji olup olmadığı da fiyatta belirleyici etkendir. Genellikle tüm seansların toplamı 1500-3000 lira arasında değişebilir. Ancak bu ortalama bir fiyattır. İşlem yaptırmak istediğiniz merkezle konuştuğunuzda bundan daha az veya fazla fiyatlarla karşılaşabilirsiniz.

Mikro iğneleme sonuçları

Bu işlemden en az 6 ay sonra esas sonuçları göreceksiniz. Bu süre içinde hem seanslarınız hem de iyileşme süreciniz devam eder.

Kaynak: Hakan Buzoğlu

İlginizi çekebilir: ”Daha Ucuza Tasarım Çanta Almak İçin 5 İpucu

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Capsulmag tarafından yazıldı

Netflix Yeni Filmler

Bu Ay Netflix’te Neler Var?

Burç Uyumu Testi

Burcunu Seç Hangi Burçlarla Aşk Uyumun Olduğunu Söyleyelim!