içinde

Köpek Filmleri

Köpek Filmleri

Köpeklerin insanların en sadık dostu olduğu gerçeğini işleyen köpek filmlerini keşfetmeye hazır mısınız? CAPSULMAG okurları için seçtiğimiz bu sıcak ve keyifli film önerilerini, IMDb puanları ve fragmanlarıyla birlikte aşağıda bulabilirsiniz.

Köpekseverlerin Çok Beğeneceği En İyi Köpek Filmleri

Köpek Filmleri Blog

Lady and the Tramp’ten Marley & Me’ye ve 101 Dalmatian’a kadar, Disney animasyonlarından Hollywood yapımlarına uzanan en sevilen köpek filmlerini izleyerek nostaljik bir yolculuğa çıkmaya ne dersiniz? Köpekleri konu alan bu harika filmler, çocuklara ve yetişkinlere hitap eden, ailecek keyifle izlenebilecek yapımlardır. CAPSULMAG okuyucuları için özel olarak seçtiğimiz bu film önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

1- Hachiko: A Dog’s Story, Imdb: 8.1

Unutamayacağınız bir vefa ve dostluk örneği! Hachiko’nun hikayesi! Bir profesörün hayatına tesadüfi bir şekilde giren bir köpek, filmdeki olayların başlangıcını oluşturuyor. Tren istasyonunda bulduğu bu sadık dostu evine kabul eden profesör, zamanla köpek ile arasında derinleşen duygusal bir bağa odaklanıyor. Her gün sahibini işe uğurlayan köpek, dönüş saatinde ise sabırla sahibini bekler. Gerçek bir hikayeden ilham alan bu film, bir insan ile bir hayvan arasında, hatta iki insan arasında kurulamayacak bir bağın ne kadar güçlü olabileceğini izleyicilere dokunaklı bir şekilde aktarıyor.

2- Lady and the Tramp, Leydi ile Sokak Köpeği, Imdb:7.3

Sinema tarihinde unutulmaz bir yer edinen ve Disney’in orijinal bir hikayeden beyazperdeye uyarladığı ilk film olan Lady and the Tramp, aynı zamanda ilk sinemaskop çizgi film olma özelliğiyle öne çıkıyor. Hikaye, sahipleriyle mutlu bir yaşam süren dişi köpek Lady’nin etrafındaki ilginin bebeğin gelmesiyle azalmasıyla başlar. Lady, kendisini istenmeyen hissederek evden kaçmaya karar verir. Sokakta tanıştığı erkek köpek Tramp ise Lady’yi bekleyen bambaşka bir maceraya sürükleyecektir. Bu film, sadece güzel bir aşk hikayesini değil, aynı zamanda sinema dünyasına sinemaskop çizgi filmleri getirerek tarihe damgasını vuran bir başyapıttır.

3- Marley&Me, Marley ve Ben, Imdb: 7.1

Mutluluğun kapılarını bir köpek aracılığıyla keşfetmek mümkün mü? Grogan ailesine göre, kesinlikle evet! Gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alan bu film, yeni bir evle birlikte hayatlarına bir golden retriever eklemeye karar veren bir çiftin hikayesini anlatıyor. Ancak, bu sevimli köpek olan Marley, çiftin yaşamını beklenmedik bir şekilde etkileyecek ve sınırları zorlayacaktır. Marley’nin haylazlıkları bir yana, saf kalbi izleyenlerde sıcacık duygular bırakarak unutulmaz bir etki yaratıyor.

4- Bir Köpek Yılı (A Dog Year), Imdb:6.0

Jon Katz’ın anılarından beyazperdeye uyarlanan bu film, orta yaş bunalımındaki bir yazarın hayatının bir collie cinsi köpek sayesinde nasıl değiştiğini konu alıyor. Eskisi kadar üretken olmayan yazar Jon Katz, hayvanın kendisini daha iyi hissetmesi için bir çiftlik evine taşınarak bir köpek edinir. Ancak orta yaş krizinin etkisi altındaki bu yazar, çılgınlığın eşiğindeyken, ondan daha çılgın çıkan köpeğiyle başa çıkarken kendi içsel yolculuğunu da keşfedecektir.

5- Homeward Bound: The Incredible Journey, Yuvaya Dönüş: İnanılmaz Seyahat, Imdb: 6.9

Aynı isimli kitaptan uyarlanan bu filmde, Shadow ve Chance adlı iki köpek ile Sassy adındaki bir kedi, yaşadıkları ailenin San Francisco’ya tatile gitmesiyle terk edildiklerini düşünerek ailelerini bulmak üzere bir arayışa girişirler. Bu epik yolculukları boyunca, çeşitli maceralarla karşılaşan bu üç sadık dost, evlerine geri dönebilmek için karşılarına çıkan zorlukları aşmak zorunda kalacaklardır.

6- Lassie, Imdb: 6.7

1940’ların ünlü televizyon yıldızı Lassie, bu sefer beyazperdede boy gösteriyor. Ekonomik sıkıntılar içinde debelenen Sam ve Sarah, zor durumda en sevdikleri dostları olan Lassie’yi satmak zorunda kalırlar. Ailesinden ayrı kalamayan Lassie ise sevdiklerine kavuşabilmek için İskoçya’dan Yorkshire’a uzun bir yolculuğa çıkar.

7- Beyaz Tanrı, Imdb:6.9

Macaristan sinemasının önemli yapıtlarından biri olan “Beyaz Tanrı”, küçük bir kız olan Lili’nin hikayesine odaklanır. Lili, köpeği Hagen ile birlikte babasının yanına gitmek üzere yola çıkar. Ancak dönemin Macaristan hükümeti, hayvan bakımı için getirilen ek vergiler nedeniyle Lili, sevgili dostu Hagen’dan ayrılmak zorunda kalır. Bu durum, Hagen gibi binlerce köpeğin sokaklara terk edilmesine ve beraberinde birçok soruna yol açar.

8- Isle of Dogs, Imdb: 7.8

Animasyon türündeki, geniş bir izleyici kitlesine hitap eden “Isle of Dogs” (Köpek Adası) filmi, başarılı ve ünlü yönetmen Wes Anderson’ın imzasını taşıyan etkileyici bir yapımdır. Megasaki City’de tüm köpeklerin toplatılıp çöp döküm alanına gönderildiği bir dönemde, film Atari’nin koruma köpeği Spots’u bulma çabalarını konu edinmektedir.

9-Max, Imdb:6.6

Afganistan savaşına gönüllü olarak katılan Kyle’ın hayatı, orada sahiplendiği küçük bir köpek olan Max ile bambaşka bir hal alır. Şiddet dolu bir savaş alanında, Max zeki bir şekilde büyüyerek Kyle’a yardımcı olan bir savaş uzmanı köpek haline gelir. Ailesiyle sık sık iletişim kuran ve bir kardeşi olan Wincott ailesinin kapısı, ordu askerleri tarafından çalınır ve acı bir haberle oğullarının savaştan cansız bir şekilde döndüğünü öğrenen aile, büyük bir şok yaşar.

10-Eight Below, Kutup Macerası, Imdb:7.3

Antarktika’nın dondurucu soğuğunda, bir kurtarma rehberinin köpekleri için verdiği mücadeleyi konu alan bu film, adeta içimizi ısıtıyor. Deneyimli bir kurtarma rehberi olan Jerry Shepard, önderlik ettiği Dr. Davis McClaren ve ekibiyle yaşadıkları kaza sonrasında, sadık dostu köpeklerini terk etmek zorunda kalır. Yüzyılın en büyük kar fırtınası içinde, köpekleri için benzeri görülmemiş bir kurtarma operasyonu düzenleyen Jerry’nin en büyük destekçisi, maceraperest pilot Katie olacaktır.

İlginizi çekebilir: ”Köpek Cinsleri

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

Boğa Burcu Özellikleri

Boğa Burcu Özellikleri

Erikli Sahil

Erikli Sahil: Yerinde Gördük, Artıları ve Eksileri