içinde

Sahnenin Tozu Şehirde: 27. İstanbul Tiyatro Festivali!

İstanbul Tiyatro Festivali

Bütün yaz hasret kaldığımız tiyatro sezonu artık açıldı! Sabırsızlıkla beklediğimiz 27. İstanbul tiyatro festivali, Pina Bausch’un unutulmaz eseri ”Cafe Müller” ile 25 Ekim’de perde diyecek!

İstanbul Tiyatro Festivali 2023 Programı

İstanbul Tiyatro Festivali, perdelerini 25 Ekim’de açmaya hazırlanıyor. Festival biletleri ise 8 Eylül Cuma günü genel satışa sunulacak.

27. İstanbul Tiyatro Festivali, 25 Ekim ile 25 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak. Işıl Kasapoğlu’nun küratörlüğünde düzenlenecek olan bu festival, Türkiye ve dünyadan toplamda 20 tiyatro, performans ve dans gösterisine ev sahipliği yapacak.

Festival programı, Türkiye’den 11 yapımın yanı sıra Almanya, İngiltere, Danimarka, Fransa, Gürcistan, İrlanda, İsrail ve Yunanistan’dan gelen toplam 9 eseri izleyicilerle buluşturacak. Festival, belgesel tiyatrodan klasik sahnelemelere, çağdaş danstan mask tiyatrosuna, kukla sinemasından mekana özgü eserlere, dans tiyatrosundan performatif enstalasyonlara kadar geniş bir yelpazede eserler sunacak.

25 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

25 Ekim 2023 tarihinde tek oyunla perde açılacak.

Cafe Müller, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi, 21:00

İstanbul Tiyatro Festivali Cafe Muller
Fotoğraf: Uwe Stratmann

Festivalde bizi karşılayacak ilk oyun, Pina Bausch’un unutulmaz eseri ”Cafe Müller” olacak. Oyun, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde saat 21:00’de sahnelenecek.

Oyun Süresi: 45 dk.

Yaş Sınırı: +13

Bilet fiyatları: oturma düzenine göre şu şekilde olacak:

 • 1100 TL,
 • 950 TL,
 • 850 TL,
 • 650 TL,
 • 450 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL.

Oyun Hakkında:

Çocukluğunda Almanya’da ailesinin işlettiği Café Müller’de saatlerce oturup savaş sonrası atmosferinde, yıkılmış bir toplumun içinde yaşam mücadelesi veren bireyleri gözlemleyen Pina Bausch, bu deneyimlerini insan ruhunu anlama konusundaki üstün yeteneğiyle 1978’de unutulmaz bir başyapıtla taçlandırdı ve dans tarihinde çığır açtı.

Pina Bausch, 1973 yılında Wuppertal Bühnen’in başına geçip topluluğun adını Tanztheater olarak değiştirdiğinde, dans ile tiyatroyu birleştirme vizyonunu açıkça ortaya koyuyordu. Sürekli olarak yeni çalışma yöntemleri geliştiren ve danslarında lirik imgeleri ustalıkla kullanarak aşk, yakınlık ve güven arayışını vurgulayan Bausch, sadece dünyaca ünlü bir topluluğun kurulmasına katkıda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda yeni bir sanat türünün doğmasına öncülük ederek tarih yazdı ve sayısız sanatçıya ve sanatsevere ilham verdi.

26 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

26 Ekim Perşembe günü de yine Cafe Müller sahnelenecek. Oyun, saat 19:00 ve 21:00’de, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde perdelerini iki kez açacak. Yukarda oyunun ayrıntılı bilgisine ulaşabilirsiniz.

27 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

27 Ekim Cuma günü, yalnızca FLU LYSISTRATA oyunu sahnelenecek.

Flu Lysistrata, Alan Kadıköy, 21:00

İstanbul Tiyatro Festivali Flu Lysistrata
Flu Lysistrata, İstanbul Tiyatro festivali

İstanbul Tiyatro Festivali’nin üçüncü gününde sahnelenecek oyun, ”Flu Lysistrata” olacak. Oyun, Alan Kadıköy’de saat 21:00’de perde diyecek.

Oyun Süresi: 90 dk.

Yaş Sınırı: +13

Oyuncular: Damla Karaelmas, Didem Germen, Elif Ürse, Gözde Ayar, İrem Sultan Cengiz, Kadir Hasman, Nurhayat Atasoy, Emre Koç, Emre Sırımsı, Faruk Üstün.

Bilet fiyatları:

 • 200 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oyun Hakkında:

Tiyatro tarihindeki ilk savaş karşıtı eserlerden biri olarak kabul edilen Lysistrata, kadınların kocalarının savaşın sona ermesini beklemekten bıktıkları bir dönemde, barışı sağlamak için erkeklere karşı başlattıkları direnişin hikayesini anlatır.

Bu eşsiz öykü, ödüllü yönetmen Barış Arman tarafından Bakırköy Belediye Tiyatroları işbirliğiyle, Aristofanes’in klasik eserini türler arası bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Bu yeniden yapım, kimlik, cinsellik, iktidar ve mevcut düzenin sahne üzerindeki temsiliyetini sorguluyor.

Bu çağdaş uyarlamada, oyuncular atölye çalışmalarına katılan katılımcılar olarak sahne alırken, orkestra da performansın ritmini belirleyen bir oyun yönlendirici olarak konumlanmıştır. Lysistrata’nın metni atölye sürecinde prova edilirken, oyuncular kendi kişisel anlayışlarını ve deneyimlerini sahneye taşıma özgürlüğüne sahiptirler; bu süreç, seyircileri de etkileyici bir deneyimin bir parçası haline getirir.

28 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

28 Ekim Cumartesi günü ”Büyük Patlama” ve Flu Lysistrata” oyunları sahnelenecek.

Büyük Patlama, Cadde Bostan Kültür Merkezi, 13:00 ve 15:00

”Büyük Patlama” oyunu, Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde saat 13:00 ve 15:00’de iki kez perde diyecek! Ancak, 14 yaşını doldurmamış izleyicilerin etkinliğe yetişkin eşliğinde katılmaları gerekmektedir. Bunula birlikte bir yetişkin en fazla iki çocuğa eşlik edebilir.

Performansçılar: Zvi Sahar, Yinon Cohen, Chihiro Tazuro

Oyun Süresi: 60 dk.

Yaş Sınırı: +6

Bilet fiyatları: (Oturma düzenine göre)

 • 400 TL
 • 350 TL
 • 250 TL

6-18 Yaş İçin:

 • 250 TL
 • 150 TL
 • 100 TL

Oyun Hakkında:

Büyük Patlama adlı sahne performansı, tiyatro sahnesini büyüleyici bir şekilde bir film setine dönüştürerek, günümüzün sürdürülebilirlikle ilgili önemli meseleleri olan küresel ısınma ve aşırı tüketim konularını ele alıyor. Bu yaratıcı ve eğlenceli yorum, izleyicilere her yaş grubundan katılımcıları heyecanlandıracak.

Hikaye, elektronik atıklardan oluşan bir dünyada geçiyor, burada minik robot Ki ve sadık köpeği Batty mutlu bir şekilde yaşamaktadır, ta ki beklenmedik bir olay meydana gelene kadar: Yağmur! Elektronik yaratıklar suya nasıl tepki verecektir?

Bu ani kısa devre, ekolojik bir felakete yol açabilir mi? Parçalanmış bilgisayarlar, kırık ekranlar ve birbirine karışmış kablolar arasında, minik kahramanlarımız hayatta kalma mücadelesi verecekler mi? Bu eşsiz görsel anlatı, izleyicilere sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Flu Lysistrata, Alan Kadıköy, 15:00 ve 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Flu Lysistrata

Flu Lysistrata ile ilgili ayrıntılı bilgiyi yukarda verdik. Burada farklı olan tek şey, oyunun 28 Ekim Cumartesi günü aynı yerde 15:00 ve 20:00 saatlerinde sahneleneceğidir.

30 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 30 Ekim Pazartesi günü ”Geçen Yaz Birdenbire” oyunu sahnelenecek.

Geçen Yaz Birdenbire, Caddebostan Kültür Merkezi, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Geçen Yaz Birdenbire
İstanbul Tiyatro Festivali, Geçen Yaz Birdenbire

Oyun, Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de sahnelenecek. Gürcüce; Türkçe üstyazılı olacak.

Oyun Süresi: 90 dk.

Yaş Sınırı: +13

Oynayanlar: Ekaterine Archaia, Lili Khuriti, Veriko Kalandia, Lela Sharabidze, Paata Vakhtangishvili, David Beradze, Sanata Dzadzamia.

Bilet Fiyatları: (Oturma düzenine göre)

 • 450 TL
 • 350 TL
 • 250 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oyun Hakkında:

Tennessee Williams’ın en lirik eserlerinden biri olan “Geçen Yaz Birdenbire,” Amerikalı yönetmen Jason Hale’in yönettiği bir sahneleme ile Sokhumi Devlet Tiyatrosu tarafından Tiflis’te sergilendikten hemen sonra festivale katılıyor.

1930’larda New Orleans’ta geçen bu oyun, zengin bir dulun, yakın zamanda ölen şair oğlunun acısını yaşarken yaşadığı olayları anlatır. Oğlunun ölümünün ardındaki gerçekleri öğrendiğinde, öfkelenir ve oğlunun itibarını koruma çabaları sırasında her türlü entrikaya başvurur.

Yazarın dramatizasyon yeteneğiyle işlenen bu ödüllü oyun, ikiyüzlülük, açgözlülük ve entrikayla örülü bir hikaye sunar. Oyun, 1958’de Broadway’de sahneye konulduğu günden bu yana dünya genelinde ünlü oyuncular tarafından defalarca sahnelendi ve sinemaya uyarlandı, hatta bu uyarlama bir Oscar ödülü kazandı.

31 Ekim’de Sahnelenecek Oyunlar

31 Ekim Salı günü ”Geçen Yaz Birdenbire” oyunu sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

01 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

1 Kasım Çarşamba günü ”Büyük Zarifi Apartmanı” oyunu sahnelenecek.

Büyük Zarifi Apartmanı, Büyük Zarifi Apartmanı’nda, 17:00 ve 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Büyük Zarifi Apartmanı

Oyun, Büyük Zarifi Aparmanı’nda saat 17:00 ve 20:00’de sahnelenecek.

Oyun Süresi: 60 dk.

Yaş Sınırı: Yok

Bilet Fiyatları:

 • 350 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oyun Hakkında:

Bu yılki festival, İstiklal Caddesi’nin canlı atmosferine tiyatro büyüsü katıyor ve caddenin zengin tarihini yansıtan özel mekanlarda geçmiş ile bugün arasındaki bağları keşfeden ve anlamlı hikayeler sunan oyunlarla dolu.

Mekâna özgü bu projede, İstanbul’un tarihinde önemli bir yere sahip olan Zarifi Ailesi’nin Büyük Zarifi Apartmanı, Abdülaziz ve II. Abdülhamit dönemlerinde İstanbul’un en zengin ailelerinden biri tarafından inşa edilmiş, şimdi ise tarihi gerçeklerle örülmüş kurgusal hikayelerin sahnesi haline geliyor.

02 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

2 Kasım Perşembe günü ”Büyük Zarifi Apartmanı” ve ”Çirkin” oyunları sahnelenecek.

Çirkin, Hope Alkazar, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Çirkin

Çirkin adlı tiyatro oyunu, 2 Kasım’da Hope Alkazar sahnesinde oynanacak.

Oyun Süresi: 80 dk.

Yaş Sınırı: +13

Oyuncular: Nihal Yalçın, Onur Berk Arslanoğlu

Bilet Fiyatları:

 • 350 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oyun Hakkında:

Beyoğlu’nun ve sinema tarihimizin önemli bir parçası olan Alkazar Sineması, uzun yıllar boyunca 1920’lerden 2010’a kadar hizmet verdi ve 2021’de Hope Alkazar adıyla yeniden restore edilerek seyircilerine kapılarını açtı. Bu tarihi mekan, seyircilere özel bir deneyim sunmak amacıyla özel olarak tasarlanmış olan “Çirkin” adlı gerçeküstü bir ihanet hikayesine ilham veren Anadolu’nun gelenekleri ve masallarından esinlenen bir yapımı ağırlıyor.

Büyük Zarifi Apartmanı, Büyük Zarifi Apartmanı’nda, 17:00 ve 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Büyük Zarifi Apartmanı

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 2 Kasım Perşembe günü ”Büyük Zarifi Apartmanı” oyunu yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Büyük Zarifi Apartmanı’nda saat 17:00 ve 20:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

03 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 3 Kasım Cuma günü sahnelenecek oyunlar, ”Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı”, ”Çirkin” ve ”Büyük Zarifi Apartmanı” olacak.

Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı, Metro Han, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Annemden Kalan

Oyun, 3 Kasım saat 20:00’de Metro Han’da sahnelenecek.

Oyun Süresi: 60 dk.

Yaş Sınırı: +13

Bilet Fiyatları:

 • 350 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oyun Hakkında:

Dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel’in istasyon binası olarak bilinen Metro Han, 1875 yılında hizmete açıldı. Şimdi ise bu tarihi mekan, mekâna özgü bir performatif enstalasyonla donatılarak bir yazarın çalışma odasına veya bir müze-ev kombinasyonuna dönüşüyor.

“Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” adlı eser, geleneksel bir anlatıdan çok, rüya gibi bir atmosferde anların, imgelerin ve duyguların peşine düşüyor. Bu oyun, bir kadının kesik kesik anlatısına dayanırken, mekânsal deneyimi anne-kız ilişkisi aracılığıyla geçmişle bağlantılı bir hikaye şekillendiriyor.

Çirkin, Hope Alkazar, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Çirkin

3 Kasım Cuma günü ”Çirkin” adlı oyun, yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Hope Alkazar’da saat 20:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

Büyük Zarifi Apartmanı, Büyük Zarifi Apartmanı’nda, 17:00 ve 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Büyük Zarifi Apartmanı

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 3 Kasım Cuma günü ”Büyük Zarifi Apartmanı” oyunu yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Büyük Zarifi Apartmanı’nda saat 17:00 ve 20:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

04 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 4 Kasım Cumartesi günü sahnelenecek oyunlar, ”Ayazmanın Yılanı” ”Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı”, ”Çirkin” ve ”Büyük Zarifi Apartmanı” olacak.

Ayazmanın Yılanı, Atlas 1948 Sineması, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Ayazmanın Yılanı

4 Kasım’da Ayazmanın Yılanı adlı oyun, Atlas 1948 Sineması’nda saat 20:00’de sahnelenecek.

Oyun Süresi: 75 dk.

Yaş Sınırı: +13

Bilet Fiyatları:

 • 550 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Yazan, Oynayan: Ercan Kesal

Oyun Hakkında:

Ödüllü senarist ve oyuncu Ercan Kesal, bu sefer tiyatro sahnesinde bizlerle buluşuyor.

Kesal, şu sözlerle başlıyor: “Anılar, ayazmayı bekleyen yılanlara benzer. Kalbimizin çöplerini temizlerler ve suyu içilebilir hale getirirler; gelecekteki günlerimizi yaşanır kılan yılanlar gibi. Anılar aslında toplumsal belleğimizin bir parçasıdır!” Ardından, bozkırın içinde büyümüş bir esnaf çocuğunun, kafası karışık bir genç ergenin ve mecburi hizmette yaşlanmış bir hekimin bakış açısından bir Anadolu masalını anlatmaya başlar.

Kesal, çocuklara, genç kadınlara ve delikanlılara dair bu topraklarda uzun süredir yaşanan ve ne kadar unutmaya çalışılsalar da hala yaşayan hikayeleri hatırlamanın, unutmamanın ve adalet duygusuyla anlatmanın önemine dikkat çeker. Ve ekler: “Bu biraz sert bir masal, kabul ediyorum, ama ben Akiro Kurosawa gibi yapacağım. Fonda neşeli bir çocuk şarkısı çalacak.”

Büyük Zarifi Apartmanı, Büyük Zarifi Apartmanı’nda, 13:00 ve16:00

İstanbul Tiyatro Festivali Büyük Zarifi Apartmanı

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 4 Kasım Cumartesi günü ”Büyük Zarifi Apartmanı” oyunu yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Büyük Zarifi Apartmanı’nda saat 13:00 ve 16:00’da perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

Çirkin, Hope Alkazar, 18:00

İstanbul Tiyatro Festivali Çirkin

4 Kasım Cumartesi günü ”Çirkin” adlı oyun, yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Hope Alkazar’da saat 18:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı, Metro Han, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Annemden Kalan

4 Kasım Cumartesi günü ”Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı” adlı oyun, yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Metro Han’da saat 18:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda verdik.

05 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 5 Kasım Pazar günü sahnelenecek oyunlar, ”Ayazmanın Yılanı” ”Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı”, ”Çirkin” ve ”Büyük Zarifi Apartmanı” olacak.

Ayazmanın Yılanı: Saat 18:00’de Atlas 1948 Sineması’nda sahnelenecek.

Çirkin: Saat 18:00’de Hope Alkazar’da sahnelenecek.

Annemden Kalan Gül Ağacı Masanın Üzerinde Çaydanlık Beyaz Bir İz Bıraktı: Saat 20:00’de Metro Han’da sahnelenecek.

Büyük Zarifi Apartmanı: Saat 13:00 ve 16:00’da Büyük Zarifi Apartmanı’nda sahnelenecek.

07 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 7 Kasım Salı günü sahnelenecek oyunlar, ”Sen Hamlet Değilsin” ve ”Düğün” olacak.

Sen Hamlet Değilsin, Alan Kadıköy, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Sen Hamlet Değilsin

7 Kasım’da Alan Kadıköy’de, Sen Hamlet Değilsin oyunu saat 20:00’de sahnelenecek.

Oyun Süresi: 100 dk.

Yaş Sınırı: +13

Bilet Fiyatları:

 • 350 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oynayanlar: Nesrin Kazankaya, Barış Yalçınsoy, Rana Büyükyılmaz

Oyun Hakkında:

Deneyimli tiyatro sanatçısı Nesrin Kazankaya, “Sen Hamlet Değilsin” adlı eserinde, Shakespeare’in ünlü trajedisindeki karakterler ve ilişkilerle paralellikler çizerek günümüz sosyoekonomik koşullarının yarattığı baskıları ele alıyor.

Ana karakter Leyla, ’68 kuşağına mensup bir kadın olarak, hippi felsefesini benimsemiş ve alternatif bir yaşam tarzı hayal eden aykırı bir kişiliğe sahiptir. Seramik yaparak geçinmeyi düşünüyor.

Oğlu Taylan ise oyunculuk okulu mezunu olmasına rağmen, garsonluk yaparak evin geçimini sağlamaktadır. Sürekli oyunculuk seçmelerine katılan genç bir adamdır.

Kızlarından biri olan Lerzan, üniversitede matematik son sınıf öğrencisidir ve üstün zekâlıdır. Henüz çözülememiş matematik problemlerinden birini çözme aşamasındadır, ancak sosyal ilişkilerde zorluklar yaşamaktadır.

Hamlet’teki olay örgüsünden bağımsız olarak, bu oyunun odak noktası, özellikle anne ile oğul arasındaki karmaşık sevgi ve nefret ilişkisinden kaynaklanan bir dizi olaya odaklanıyor.

Düğün, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi, 20:00

İstanbul Tiyatro Festivali Düğün

7 Kasım’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, Düğün oyunu saat 20:00’de sahnelenecek. Oyun sözsüz bir şekilde canlandırılacak.

Oyun Süresi: 95 dk.

Yaş Sınırı: Yok

Bilet Fiyatları: (Oturma düzenine göre)

 • 750 TL
 • 600 TL
 • 450 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oynayanlar: Nesrin Kazankaya, Barış Yalçınsoy, Rana Büyükyılmaz

Oyun Hakkında:

Berlin merkezli Familie Flöz, mask tiyatrosunun dünya çapında öncülerinden biri olarak kabul edilir ve karakteristik olarak trajedi ile kara komediyi ustaca birleştirir. Festivalde sunacakları “Düğün” adlı performansları da bu özelliklerini yansıtıyor. Bu dil engeline meydan okuyan sözsüz oyun, bireysel mutluluk arayışı etrafında dönen trajikomik bir hikaye anlatmanın ötesinde, sınıf çatışmalarından ekolojik sorunlara kadar uzanan derin bir toplumsal eleştiri sunuyor.

08 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 8 Kasım Çarşamba günü sahnelenecek oyunlar bir önceki gün olduğu gibi, ”Sen Hamlet Değilsin” ve ”Düğün” olacak.

Sen Hamlet Değilsin: Alan Kadıköy’de saat 20:00’de sahnelenecek.

Düğün: Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde, saat 20:00’de sahnelenecek.

09 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında, 9 Kasım Perşembe günü sahnelenecek oyun, ”Birileri – Velda, Kerim, İpek” olacak.

Birileri – Velda, Kerim, İpek, Alan Kadıköy, 20:00

Birileri Velda Kerim İpek

Oyun Süresi: 50 dk.

Yaş Sınırı: Yok

Bilet Fiyatları:

 • 200 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Oynayanlar: Birsu Metin, Cevher Hikmet Güzey, Gizem Gülüş Koçoğlu

Oyun Hakkında:

Adana’dan gelen konuklar, Birileri | Velda, Kerim, İpek adlı projeleriyle aidiyet kavramını yeniden değerlendirmemizi sağlıyorlar.

“Birileri” projesi, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 30 maddesi üzerine 30 farklı yazar tarafından yazılan ve üçleme şeklinde sahnelenen oyunlar serisini içeriyor. Bu serinin bir parçası olarak, 2021’de Arjen, Zülfünaz ve Aylin, 2022’de ise Öykü, Onur ve Ferda oyunları sahnelendi. Şimdi ise serinin üçüncü oyunu olan Velda, Kerim, İpek, bildirgenin 2., 6. ve 13. maddelerine odaklanarak İstanbul Tiyatro Festivali’nde seyircilerle buluşacak.

10 Kasım’da Sahnelenecek Oyunlar

İstanbul tiyatro festivali kapsamında,10 Kasım Cuma günü sahnelenecek oyunlar, ”Hamiyet” ve ”Birileri – Velda, Kerim, İpek” olacak.

Hamiyet, Fişekhane, 20:00

Hamiyet

Oyun Süresi: 80 dk.

Yaş Sınırı: +13

Bilet Fiyatları:

 • 400 TL
 • Eczacıbaşı Genç Bilet 10 TL

Dansçılar: Ekin Önce, Yazı Köz, Metehan Kayan, Salih Usta, Merve Ceyhan

Oyun Hakkında:

Türkiye’nin Indie müziğinin önde gelen temsilcilerinden Peyk, geçtiğimiz yıl 25. yılını kutladı ve şimdi festivalde ilk müzikal performansını sahnelemeye hazırlanıyor.

İstanbul dışındaki bir işçi mahallesinde, kocası ve iki kızıyla sakin bir hayat süren Hamiyet’in 1980 darbesinin etkisiyle altüst olan yaşamını anlatan bu müzikal, İrfan Alış’ın özgün hikayesinden yola çıkarak, Masumlar Apartmanı’nın senaristi Deniz Madanoğlu tarafından yazıldı. Yönetmenlik koltuğunda ise yurt içinde ve yurt dışındaki çeşitli festivallerde sahneye çıkan başarılı oyuncu ve yönetmen Erol Babaoğlu bulunuyor.

Peyk, kitlesel müzik üretimine karşı çıkmasına rağmen büyük bir hayran kitlesiyle buluşuyor. Onların sıra dışı şarkıları, kişisel ve tarihsel unsurları bir araya getiriyor, mesaj verme kaygısı taşımadan zamanın ruhunu yakalıyor. Topluluk, Hamiyet’in hikayesiyle hem müzikseverlere hem de tiyatroseverlere sıradışı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Birileri – Velda, Kerim, İpek, Alan Kadıköy, 20:00

Birileri Velda Kerim İpek

10 Kasım Cuma günü ”Birileri – Velda, Kerim, İpek” adlı oyun, yeniden sahnelenecek. Oyun önceki gün olduğu gibi yine Alan Kadıköy’de saat 20:00’de perdelerini açacak. Detaylı bilgileri yukarda bulabilirsiniz.

10 Kasım 2023 tarihine kadar olan güncel oyun bilgilerini sizlerle paylaştık. 11 Kasım’dan itibaren İstanbul Tiyatro Festivali’nde hangi oyunların ne zaman ve nerede sahneleneceğini ve daha detaylı bilgileri öğrenmek için İKSV Tiyatro sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: ”Zihin Yaşı Testi

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

$ s Yorumlar

Cevapla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Capsulmag tarafından yazıldı

Otel Rezervasyonu

Sanat Otelleri: Ayrıcalıklı Gezi Rotası için En İyi Tercihler

Burcunu Seç ve Hangi Ünlünün Ruh Eşin Olduğunu Öğren!

Burcunu Seç ve Hangi Ünlünün Ruh Eşin Olduğunu Öğren!