içinde

Ünlü Bir İsmin Ötesinde: Selena Gomez'in 'İşte Gerçek Ben'i

Selena Gomez Belgesel

Son yıllarda belgeseller, ünlü isimlerin hayatlarına ışık tutan ve gerçekleri yansıtan önemli araçlardan biri haline geldi. Bu bağlamda, müzik dünyasının başarılı ve sevilen ismi Selena Gomez, kariyeri ve kişisel hayatıyla ilgili samimi bir bakış açısı sunan ‘’İşte Gerçek Ben’’ (My Mind & Me) belgeseli ile Apple platformunda izleyicisiyle buluştu.

Biz de bugün Capsulmag ekibi olarak izleyen ve izlemeyenler için belgeseli inceledik ve sizlere sunduk. Bakalım Selena’nın Apple iş birliği ile yayınladığı belgeselde ne gösteriliyor, aslında ne anlatılmak isteniyor?

Belgesel çocuk yaşta televizyon dünyasına adım atan Selena Gomez’in, bir koldan da müzik kariyerine geçişini inceliyor.

Selena Gomez Filmleri

Kamera karşısındaki ilk işim’ olarak tanımladığı ‘Barney and Friends’ ile başladığı oyunculuk kariyerine, ‘Wizards of Waverly Place’ ile devam eden Selena Gomez, ekrandaki oyunculuğu ve sempatikliğiyle birlikte geniş bir kitlenin hayranlığını kazandı. Disney ona bu büyülü dünyanın kapılarını çok erken yaşta açmış, onu şöhretle tanıştırmıştı.

Tabii erken gelen şöhretin katlanması zor bedelleri de oldu…

Belgeselde isim belirtilmese de, Justin Bieber ile genç yaşta başladığı ve uzun süre devam eden çalkantılı ilişkisi de ona hem hayran kazandırmış, hem de gelen nefret söylemlerini arttırmıştı. Tüm dünya tarafından tanınır hale gelen çift, uzun süre her yerde birlikte anılır olmuştu.

Elbette genç oyuncunun tanınmasına ve fenomen haline gelmesine sebep olan tek faktör, ilişkileri değildi. 

Birçok oyunculuk projesinden sonra müzik dünyasına adım atmış, The Scene iş birlikleriyle bu sektörde de adından söz ettirmeye başlamıştı. ‘’Revival’’ ve ‘’Rare’’ gibi solo albümleriyle dikkatleri daha da üzerine toplayan sanatçı, kendine has tarzı ve güçlü vokalleriyle sahnelere izini bırakmayı başarmıştı.

Sektör değişikliğinde, ilk yılda 60 milyon dolar kazandı…

Selena Gomez Belgeseli

Yakın dönemde son albümü ile aynı adı taşıyan markası ‘’Rare’’ ile makyaj sektörüne sarsıcı bir şekilde giriş yapan şarkıcı, bu alanda da başarılı bir iş insanı olmayı başardı. Geniş ürün skalası sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen kullanıcı memnuniyetleri ile Selena Gomez, ‘’dünyada en çok satılan allık’’ rekorunu bile kırdı!

Yine tüm bunların yanında çoğu insana olduğu gibi, aşırı şöhret Selena’ya da iyi gelmedi…

Belgeselde özellikle üzerinde durulan, erken yaşlarından itibaren mücadele ettiği lupus, depresyon ve anksiyete gibi rahatsızlıkları; onun sahne ışıkları arkasında savaştığı sorunların başında geliyordu. Sabah uyanır uyanmaz alması gereken ilaçlar, el titremeleri, duygusal krizler ve konser arası yaptırdığı sağlık kontrolleri; hayatının vazgeçemeyeceği önemli ama olumsuz kısımlarıydı. Hatta belgeselin bir kısmında genç sanatçı kim bilir hiçbir zaman anne olamayacağından, bunun şimdiye kadar aldığı ilaçları yüzünden olduğunu bile belirtti. Çünkü anksiyete ve bipolar bozukluk ilaçları hem doğurganlığa olumsuz etki ediyor, hem de hastalıklar olası hamilelik döneminde anne-bebek için olumsuz risk anlamına geliyordu. 

Selena Gomez, belgeselinde birçok özel anısını ve kişisel anlarını paylaşırken, aslında onu izleyen insanlara ilk olarak çok önemli bir mesaj vermek istiyordu: Ben de bir insanım! 

Selena Gomez Film

Yaptığı her hareket neredeyse olay olan, hakkında dönem dönem asılsız haberler de yapılan sanatçı, aslında kendisinin de normal bir birey olduğunu hatırlatmak istiyordu izleyenlere. Her şeyini göz önünde yaşamak zorunda kaldığından, gerek başarıları, gerek başarısızlıkları hep özel hayatıyla ilişkilendiriliyordu. Kısacası, artık aklını mantıkla yönetebilmek istiyor ve kendi ayaklarının üzerinde durabilmek istiyordu…

Şimdiki Selena…

Selena, bütün bunları artık geride bıraktığına emin. Artık hayatına tamamen kendi kararlarıyla devam ediyor ve iyi hissettiği gibi yaşıyor. Ondan öğreneceğimiz bir çok şey olduğuna eminim. Mesela hayatımızdan çıkan insanlardan sonra kendimizi onun gibi sevmeyi öğrenebiliriz. Yapmayı en iyi bildiğimiz şeyleri yapabilir, yoksa yeni bir şeyler öğrenebiliriz. 

En önemlisi de, kendimizi çok ama çok sevebiliriz. Çünkü en önemlisi bu…

My Mind & Me

İyi seyirler!

İlginizi çekebilir: ”Hollywood’un Aşk Arenasında Ünlü Düello: Johnny Depp vs Amber Heard Davası

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

İrem Demirci tarafından yazıldı

Yeşil Pasaport

Yeşil Pasaport: Kimlere Verilir? Şartları ve Ücreti

Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu Özellikleri