içinde

İstanbul Sosyete ve Bit Pazarları

İstanbul Sosyete ve Bit Pazarları

Ne kadar da online bir dünya içerisindeyiz, değil mi? Teknoloji geliştikçe evlere kapanır olduk. Hele ki Covid-19’un patlak verdiği dönemlerde her şey tek tuşla ayağımıza geliyordu. Covid’i atlattık belki ama teknoloji bağımlılığımızı hala atlatamadık! Bazen minibüslerde teyzelerin, “ah şimdiki gençler…” dediğini de duyar gibiyiz… Birbirinden meşhur olan Sosyete ve Bit Pazarları tüm bu teknolojiye rağmen hala revaçta!

Hayat pahalılığına rağmen oldukça ucuz olup bir o kadar da kaliteli olan başka pazarlar yoktur bizce! Hazırsanız beraber keşfedelim: İstanbul Sosyete ve Bit Pazarları

  1. Giyinelim Süslenelim: Pazarlar, geniş bir giyim yelpazesini önümüze sunan, her yılın modasını bize gösteren, oldukça şık ürünler bulabileceğiniz ama aynı zamanda “rahatıma da düşkünü”” deyip sporları da üstünüze çekebileceğiniz yerlerdir.
  2. Tak Takıları Şıngırdasın Ortalık: Mücevherlere, takılara milyon liralar dökmenize gerek yok! Birbirinden eşsiz takıları bu pazarlarda bulabilmeniz mümkün.
  3. Baharatlar, Kokular: Dilediğiniz baharatları ve kokuları bulabilirsiniz. Zaten bu pazarlarda yoksa inanın dünyada yoktur!
  4. “Souvenir” mi dediniz? Hediyelik Eşyadır o Canım: Sevdiklerinize, ya da sırf kendinize bile alabileceğiniz birbirinden güzel hediyelik eşyaları bulabilirsiniz bu eşsiz pazarlarda.
  5. Diğer Ürünler: İstanbul’un güzide Sosyete ve Bit pazarlarında yok yok! İstediğiniz ürünleri bulabilmeniz mümkün. Ev eşyalarından tutun da güzellik ürünlerine kadar dilediğiniz her şeyi bulabilirsiniz.

İstanbul aradığınızı bulamamanız mümkün değil! Aradığınız her şeyi bulursunuz. Hele ki pazarlar tüm bu aradıklarınız için biçilmiş kaftandır! İşte sizlerin de yararlanabileceği, birbirinden eşsiz pazarları sizler için listeledik, iyi okumalar!

İstanbul Sosyete ve Bit Pazarları

Sosyete Pazarları

Bomonti Antika Pazarı

Bomonti, İstanbul’un en eski ve en renkli semtlerinden bir tanesidir. Eğer “nerede bit pazarı orada ben!” diyorsanız Bomonti Antika Pazarı sizin için biçilmiş bir kaftan! Feriköy Organik Pazarı’yla aynı yerdedir ve pazar günleri kurulur. Eviniz için, iş yeriniz için ya da sevdiklerinize hediye almak için dilediğiniz tüm antikaları buradan bulabilirsiniz! Şimdiden iyi gezmeler, bol alışverişler!

Dolapdere Bit Pazarı

İnsanı boldur, çeşit çeşittir. Gayet uygun fiyatları olan bir bit pazarıdır burası. Pazar gününün erken saatlerinde kurulur. Feylesof Sokak’tadır, bilginize. Ulaşımı pek rahat olan bu pazar tıpkı Bomonti Bit Pazarı gibi içerisinde birçok antika ürünleri, hediyelik eşyaları barındıran bir pazardır. Aman diyelim erken gidin, o kadar ünlü bir bit pazarı ki hiçbir ürünü kaçırmak istemezsiniz.

Küçük Pazar, Eminönü Bit Pazarı

Ne demiş atalarımız, “Eminönü’nde yoksa dünyada yoktur!” Büyük bir Pazar değildir ancak konumu İstanbul’un merkezi olduğu için hem tarihi yarımadaya hem de renkli mi renkli Balat’a hemen ulaşabileceğiniz bir yerdedir. Cumartesi günleri erkenden kurulur, o yüzden Cumartesi erken bir saatte açın gözlerinizi! Bizce erkenden koşun pazara! Zaten bilirsiniz, erken kalkan yol alır demişler. Bu renkli pazarda alışverişinizi bitirdikten sonra bir Türk kahvesi içmeyi de ihmal etmeyin, bizden söylemesi!

Horhor Antikacılar Çarşısı, Aksaray

Fatih ilçesi esir aldı bizi resmen! Spesifik bir günü yoktur, her gün sizlere hizmet eder bu bit pazarı. Oldukça geniştir ayrıca, 200’ün üzerinde tezgâh açılır burada her sabah. Bu pazardan en çok faydalananlar dizi-film sektöründeki insanlar diyebiliriz. Bu pazar için gün saymanıza gerek yok, her gün ulaşabilirsiniz.

Şimdilik antika ve bit pazarlarımıza elveda diyoruz. Elbette İstanbul’da pazarlar tükenmez, zamanla hepsini göstereceğiz sizlere, teşekkürler!

Şimdi ise başka pazarlara yol alalım, ne dersiniz? Sizler için İstanbul’un birbirinden değerli semt pazarlarını derledik, topladık. Sağlıklı yiyecekleri dolabınıza koyabileceğiniz birbirinden değerli semt pazarları…

Bomonti Antika Pazarı

İstanbul Semt Pazarları

Feriköy Organik Pazarı

Her cumartesi Şişli’de kurulan bir Pazar var, bilir misiniz? Evet, Feriköy Organik Pazarı! Evinize sağlıklı ürünler girsin istiyorsanız kesinlikle buralara uğramalısınız. Bu pazardan satın alacağınız her gıda tazedir ve lezzetlidir.

Kastamonu Pazarı, Kasımpaşa

Diğer bir adı da Tarihi İnebolu Pazarı olan Kastamonu Pazarı, doğada yetişen sebze ve meyveleri sizler için sunar… Bu pazardaki tüm ürünler Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden gelmektedir. Bu pazarın sebze ve meyvesi ayrı bi’ güzel! Pazar sabahı koşa koşa gelin ve reçelin, balın, turşunun, mantarın, yumurtanın, sıcak ekmeklerin ve daha birçok ürünü tadına bakın deriz!

Yeşilköy Pazarı

Gelelim İstanbul’un en meşhur pazarına… Şehir merkezinden biraz uzak olmasına rağmen oldukça kalabalık olan Yeşilköy Pazarı’nda yiyecekten kıyafete kadar her şey var! Bunların dışında dilediğiniz süs eşyasını da satın alabilirsiniz. Biraz yol çekeceksiniz ama değecek emin olun! Taksim’den ve Bakırköy’den minibüse atlayarak bu pazara ulaşabilmeniz mümkün. Hem buzdolabınız hem de gardırobunuzun dolması için doğru adres!

Ulus Sosyete Pazarı

Ulus dediğimiz zaman Beşiktaş/Ulus diye düşünmeyin. Ortaköy’de bulunuyor bu pazar. Adı üstünde, “sosyete pazarı”. Yılların pazarıdır burası. Meşhur Dereboyu Caddesinde bulunuyor. Aradığınız tüm kıyafetleri burada bulabilirsiniz. Bu pazarın içerisinde giyinme kabinleri, tuvaletler ve ring olduğunu biliyor muydunuz? Biz öğrenince şok olduk açıkçası…

Fatih Çarşamba Pazarı

Bu pazarda kıyafet ya da gıda ürünleri aksine el işlemeleri ve dokumalar satılır. Bunlara ilgisi olan, hediye almak isteyen herkesin hoşuna gider Fatih Çarşamba Pazarı. Birbirinden renkli kumaşları bulabilirsiniz, danteller, havlular, dikiş malzemeleri…

Bakırköy Sosyete Pazarı

En sona en ünlü pazarı bıraktık! Hem giyim hem gıda alışverişi yapabilmeniz için en uygun pazarlardan biridir Bakırköy Sosyete Pazarı… Çok büyük bir pazardır! Kesin kaybolursunuz bizden söylemesi… Dilediğiniz her şeyi ama her şeyi bulabileceğiniz bir pazardır. Perşembe günleri kurulur. Ulaşımı da çok kolaydır. Alışveriş yaparken pazarlık yapmayı unutmayın, bizden söylemesi!

Kaynak: Tripadvisor

Daha fazla içerik için: San Sebastian Cheescake: İstanbul’da Nerede Yenir?

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Bensu Sahin tarafından yazıldı

disil enerji testi

Dişil Enerjin Ne Kadar Yüksek?

Dünya Nüfusu 8 Milyarı Geçti!

Dünya Nüfusu 8 Milyar’ı Geçti! Çok Mu Az Mı?