içinde

Yeni Nesil Seyahat Rotaları

Yeni Nesil Seyahat

Yeni nesil seyahat platformları nelerdir?

Pandemi döneminden bu yana küresel krizin de etkileri ile en sosyal olan kesimin bile seyahat alışkanlıkları değişti. Artık çoğumuz, alışılagelmiş tatil veya seyahat alışkanlıklarının çok dışında aktiviteler yapmaktayız. Dolayısıyla keşif anlayışımız da aynı oranda değişti.

Mevcut ekonomik koşulla nedeniyle pek çoğumuz hala ülke dışına çıkabilecek durumda değiliz. Ancak bu durum, diğer ülkeleri merak etmemize ve orada olmayı istememize engel değil. Neyse ki gelişen teknolojiler artık ev ortamında bile başka bir yerdeymiş gibi bir his veren imkanlar yaratıyor. Bazı yeni nesil bazı platformlar sayesinde artık evinizde ayaklarınızı uzatıp yatarken, seyahat edebilme şansına sahipsiniz.

Yeni Nesil Seyahat Platformları

Yukarda sözünü ettiğimiz uygulamalardan bazıları şunlardır:

Drive&Listen

Dilediğiniz şehri, o şehirde dinlenen popüler şarkılarını bir arabanın içinden, bisikletli ya da motosikletli birinin gözünden gezmek… Sizce nasıl olurdu? Bunun yanında sualtı maceralarına katılabilmeniz ve kayak yapabilmeniz de mümkün. Son zamanlarda en sık ziyaret edilen uygulamalar arasında Drive&Listen bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde herhangi bir ülkenin sokaklarında o ülkeye ait radyo istasyonlarında çalan şarkıları arabanın içinde sokaklarda dolaşarak dinleyebilirsiniz.

WindowSwap

Dünyanın istediğiniz herhangi bir yerinde şahane bir pencere önünde eşsiz bir manzarayı izlemek ister miydiniz? WindowSwap ile evinizde otururken bunu yapabilmeniz mümkün. Bir anda Hollanda’nın en güzel yerinde olabilir ve oranın manzarasını, sanki oradaymış gibi izleyebilirsiniz.

CityWalks

Bu uygulama, adından da anlaşılacağı üzere dünyanın herhangi bir yerinde yapabileceğiniz bir sokak gezisine olanak tanıyor. Bunu yaparken aynı zamanda şehrin sesini de duyuyorsunuz. İstediğiniz an Roma sokaklarında dolaşabilir, Atina’nın en güzel yerlerini gezebilirsiniz.

TheSpaces

Farklı ülkelerde yalnızca tarihi yapıları gezmek istemiyor ve o ülkenin yeni güzelliklerini de keşfetmek istiyorsanız, bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Thespaces, ülkelerin farklı mimarilerini sergileyerek, dekorasyon ufkunuzu büyük ölçüde genişletiyor.

Cyark: Yeni Nesil Seyahat

Yeni Nesil Seyahat

Farklı ülkelere gitmek ve tarihi mekanları gezmek istiyorsanız, Cyark tam size göre! Bunu yaparken adeta yanınızda bir rehber varmış gibi, gittiğiniz tarihi mekanların hikayelerini öğrenmeniz de mümkün. Ve tüm bunları yalnızca oturduğunuz yerden yapabilmeniz de cabası.

Bir gün istediğimiz yere, istediğimiz zamanda gidebilene kadar şimdilik bu uygulamalarla motive olabiliriz. Umarız, bu çok uzun sürmez.

Bu yazımızda yeni nesil seyahat platformlarını derledik. Beğendiyseniz yorum yapmayı ve beğen butonuna basmayı unutmayın!

İlginizi çekebilir: ”Sanat Otelleri: Ayrıcalıklı Gezi Rotası için En İyi Tercihler

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Capsulmag tarafından yazıldı

Aya Yorgi Tepesi

Hiç Böyle Güzel Bir Manzara Görmediniz: Aya Yorgi Tepesi

Madam Bovary

Gustave Flaubert'in Başyapıtı: Aşk ve İhtirasın Kadını 'Madam Bovary'