içinde ,

Sanat Otelleri: Ayrıcalıklı Gezi Rotası için En İyi Tercihler

Otel Rezervasyonu

Hiç kuşkusuz, seyahatlerimizin önemli bir kısmını konaklama deneyimlerimiz oluşturuyor. Bu nedenle bazen sadece kalacağımız yerin seçimine göre seyahat planımızı yaparız. Peki, sizin konaklama tercihlerinizi neler beliyor? Kalacağınız yerin sanat ağırlıklı bir ambiyansı olmasını ister miydiniz?  Cevabınız, “Evet!” ise sizin için hazırladığımız “Sanat Otelleri” listesine göz atın.

Türkiye’de Sanat Otelleri

Son dönemlerde özellikle turizm sektörünün, artan ihtiyaçlara olumlu yanıt vermesi ile birçok sanatsever otel, kendi bünyesinde sanatın farklı dallarına ev sahipliği yapıyor. Bunun bir sonucu olarak bazı oteller odalarının tasarımında kullandıkları tarihi eserleri sergilemeyi tercih ediyor. Bazıları ise düzenledikleri sanat günleri ile misafirlerine otelde kaldıkları süre boyunca farklı deneyimler yaşatıyor. İşte bu otellerden birkaçı:

Hotel Caeli (Çanakkale/Eceabat)

Lüks Bağ ve Sanat oteli olan Hotel Caeli, kendi bağlarında yetiştirdiği kaliteli üzümlerinden elde edilerek hazırlanmış şarapları, etkileyici SPA Caeli by Caudalie tesisleri, özenle seçilmiş çağdaş sanat koleksiyonu ve gurme mutfağıyla size benzersiz bir deneyim sunuyor.

Stay Warehouse (İzmir/Alaçatı)

stay

Stay Warehouse, Çeşme’nin en merkezi ve göz alıcı bölgesinde yer alıyor. Otantik ve eksantrik bir yapıda olan bu otel, konuklarına unutulmaz bir deneyim sunuyor. Serin ısıtmalı havuzu ve özel plajı olan sıcak bir otel.

Museum Hotel (Nevşehir/Kapadokya)

Bu otel, zengin bir tarihe sahip olan Kapadokya’da, antik kalıntılar üzerine tasarlanmış ve inşa edilmiştir. Bunun yanında otel, her biri ayrı tasarım olan 34 oda ve süitten oluşuyor. Bu otelde bir diğerinin aynısı olan hiçbir oda bulamazsınız. Her biri çok özel bir atmosfere sahip.

Pintura Urla (İzmir/Urla)

Butik tarzda olan bu otel, aynı zamanda tesis içerisinde yer alan Sanat Galerisindeki sergilerle dikkat çekiyor. Burada süreli sergi, süresiz galeri koleksiyonu ve sanatçı sohbetleri ile gelen konuklar yalnızca tatil yapmıyor, aynı zamanda sanata da doyuyor.

Sanat Otelleri: Casa dell’Arte Bodrum (Bodrum/Torba)

Deniz tatili ve sanatı buluşturan bir diğer Sanat Oteli ise Bodrum’da yer alan balıkçı köyü Torba’da bulunuyor. Bu otel henüz Sanat Oteli konseptinin Türkiye’de konuşulmaya başlanmadığı bir dönemde inşa edilmiştir. Otelin içine girdiğinizde kendinizi bir koleksiyonerin evinde hissedebilirsiniz. Zaten otel sahipleri de konsepti tasarlarken bunu amaçlamış. İçerdeki sanat eserlerini 40 yılı aşkın bir sürede toplamışlar.

Sizin daha önce gittiğiniz, favori sanat otelleri var mı veya favori oteliniz neresi?

İlginizi çekebilir: ”Dünyaca Ünlü Mimarlar: Kimlerdir, Projeleri Nelerdir?

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

$ s Yorumlar

Capsulmag tarafından yazıldı

Balat

Balat: İstanbul’un Gizli Mücevheri

İstanbul Tiyatro Festivali

Sahnenin Tozu Şehirde: 27. İstanbul Tiyatro Festivali!