içinde

Begin To Life: Sürdürülebilir Yaşam Rehberi

Begin to Life

Bu yazımızda sizlere son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz ve yaşam pratiklerimize uygulamaya çalıştığımız sürdürülebilir yaşam felsefesinin hayat bulduğu, cennet gibi bir yerden bahsedeceğiz. Adı, ‘‘Begin To Life”. Hayata başlamak için size bir ev bulduk desek? Üstelik taşı toprağı rehber niteliğinde olan bir ev! Ağva’nın en huzurlu köylerinden birinde olan bu mütavazı otel, herkesin kendisi için bir anlam üretebileceği ve bu anlamla yaşamına yeni bir yön verme imkanı bulabileceği bir yer. Peki, bunu nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? Detaylar yazımızda, okumaya devam edin.

”Yeni Bir ‘Yaşam’ İçin Yeni Bir ‘Sen’ Gerek”

Türkiye’nin ilk anti-kanser beslenme oteli olan Begin To Life’ta yediğiniz yemeklerden uyuduğunuz yatağa kadar her şey doğanın özünün adeta bir yansıması gibi. Burada insan, ”insan olmanın” anlamını yeniden idrak ediyor. Yeni bir yaşam diyerek aslında Begin to Life’a gidip, öze dair kazanacağınız farkındalık ile zorunlu olarak gelecek olan bir değişimi kastediyoruz. Burası Yaratıcı Cesaret Okulu barındıran (Bilim & Felsefe Kulübü) Anti-kanser Beslenme dinamikleri üzerine kurulmuş bir İnziva & Sağlıklı Yaşam Oteli. Dolayısıyla, içinde kendinizi keşfetmeniz için her türlü donanım mevcut. Burada şehrin kalabalığından uzaklaşıp sakinleşmenizin yanında aynı zamanda farklı bir keşif yolculuğuna da çıkıyorsunuz.

Kendinizi tanımak, her şeyden önce kendinize şefkat göstermek istiyorsanız, ya da bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız, Ağva’da sizi büyülü bir dünya bekliyor. Özellikle İstanbul’da oturanlar için ulaşımı oldukça basit olan bu otel, yeni nesil tatil anlayışının da ilk örneği.

Begin To Life: Kendine Giden Yolda Nefes Alabileceğin Bir Durak

Sürdürülebilir Yaşam

”Ne başarılı bir son ne de yapılan bir hata akışı durdurabilir. Hayat daima akmaya devam eder. Her gün sayısız karar alıyor, hayallerimize doğru adım adım ilerliyoruz. Bu adımlar kimi zaman küçük oluyor kimi zaman büyük, kimi zaman başarılara yol açıyor kimi zaman da hatalara. En nihayetinde bizi hep ileriye doğru taşıyor attığımız adımlar. Ne başarılarımız bir son ne de hatalarımız. Hayat daima akmaya devam ediyor. Bu akışın bir parçası olduğunu hissetmek sana devam etme cesareti verecek.”

Yukarda okuduğunuz sözler Begin to Life kurucularından, Dr. Aslıhan Tuncay Utku’ya ait. Biz de her bir kelimesine harfiyen katılıyoruz. Yaşam yolculuğunuzda bir süre durup nefes almaya, kendinizi tanımaya ve yaşamınıza yeni farkındalıklarınızla daha bilinçli bir şekilde devam etmeye karar verdiğiniz anda olmanız gereken yer, Aslıhan Tuncay Utku’nun güzel enerjisi ve bilgisiyle sarmalanmış, bu sürdürülebilir yaşam otelidir. Dünyaya daha faydalı bir canlı olarak neyi neden yaptığınızı bilmeniz, bir sonraki nesillere de örnek olacak ve onların dünyasını şimdiden güzelleştirecektir.

Şimdi hazırsanız, yeniden başlamak için ”Begin to Life!”

İlginizi çekebilir: ”Plastiksiz Temmuz: Sürdürülebilir Bir Dünya İçin

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

En Güçlü Kadınlar

Forbes’un 2023 En Güçlü Kadınlar Listesi Sarsıcı İsimlerle Dolu!

Dijital Minimalizm

Dijital Minimalizm: Dijitalde Sadelik