içinde

Santacon: New York’tan Renkli Görüntüler

SantaCon Kutlaması

Santacon, her yıl 350’ye yakın şehirde 50’ye yakın ülkede düzenlenen bir ‘curcuna’. Kayıtlara göre New York’taki katılım her geçen sene artıyor. Bununla birlikte 2023 Aralık kutlamasına katılan kişi sayısının yaklaşık 35 bini bulduğu tahmin ediliyor.

Santacon Nedir?

Bu etkinlik, Noel Baba kostümleri giymiş insanların sokaklarda ve barlarda halka açık bir şekilde geçit töreni yaptığı kitlesel bir gezintidir. Genellikle Aralık ayında gerçekleşir. Bununla birlikte kutlamada hayırsever bağışlar gerçekleşir. Genellikle bu kutlamanın yapıldığı ülkede tatil havası olur.

Dünyanın birçok şehrinde renkli etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinlikler hem olumlu hem de olumsuz ilgi görmektedir. Bazı insanlar bu etkinliğin şenlikli atmosferinden ve topluluk ruhundan hoşlanıyor. Ancak diğerleri onu rahatsızlığa neden olduğu ve uygunsuz davranışları teşvik ettiği için eleştiriyor.

Bu etkinlik herhangi bir resmi kuruluşa bağlı değildir. Bununla birlikte genellikle yerel gruplar veya kişiler tarafından düzenlenir. Katılımcıların çevrelerine karşı saygılı ve düşünceli olmaları ve geçerli olabilecek yasa ve yönetmeliklere uymaları önemlidir.

SantaCon Kutlaması
Fotoğraf: The Official Home of SANTACON® NYC

Et, 2020’de COVID nedeniyle askıya alınmıştı ancak bir yıl önce yeniden canlandırıldı. Bu yıl, şehir sağlık yetkilileri COVID vakalarının yanı sıra grip ve RSV’nin yeniden canlanacağı konusunda uyarıda bulunuyor. Aynı zamanda kalabalık dış mekanlarda ve halka açık iç mekanlarda maske takılmasını tavsiye ediyor.

SantaCon Kutlaması
Fotoğraf: The Official Home of SANTACON® NYC

SantaCon Kutlaması

Kaynak: ”Santas gather by the thousands to drink and be merry at SantaCon NYC

İlginizi çekebilir: ”İstanbul’da Gezilecek Yerler

Bildir

Ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GİPHY Uygulama Anahtarı ayarlanmadı. Lütfen ayarlar değerini kontrol edin

Capsulmag tarafından yazıldı

Zeytinburnu Buz Adası

Buzda Eğlencenin Kalbi: Zeytinburnu Buz Adası

En İtici Ünlü

2023 Yılında En İtici Ünlü Sence Hangisiydi?